Skvelá Cibulková bojovala takmer tri hodiny: V Acapulcu získala už štvrtý titul!

Dominika Cibulková s trofejou v AcapulcuDominika Cibulková s trofejou v Acapulcu Zdroj: Facebook Dominiky Cibulkovej

ACAPULCO - Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa teší zo štvrtého turnajového titulu na okruhu WTA v kariére. Nasadená jednotka Cibulková si vo finále turnaja v mexickom Acapulcu poradila s nenasadenou Američankou Christinou McHalovou v dramatickom trojsetovom súboji 7:6 (3), 4:6, 6:4. Stretnutie trvalo bez piatich minút tri hodiny a víťazka premenila štvrtý mečbal pri svojom podaní.

Cibulková získala šek na 43 000 USD a 280 bodov do rebríčka. Vo svetovom ženskom renkingu vo dvojhre bude v pondelok figurovať najvyššie v kariére na 11. mieste. Doteraz bolo jej maximom 12. miesto. Finále v Acapulcu bolo pre 24-ročnú Slovenku desiate na ženskom profesionálnom okruhu, do víťazného konca dotiahla aj tie v Moskve 2011, Carlsbade 2012 a Stanforde 2013. V tomto roku sa zverenkyňa fedcupového kapitána Mateja Liptáka prebojovala ako prvá slovenská hráčka aj do finále grandslamového turnaja Australian Open v Melbourne. Tam stroskotala na Číňanke Na Li.

Podľa databázy Tenisovej asociácie žien finálový triumf nad McHalovou bol pre Cibulkovú tristým víťazným stretnutím vo dvojhre na hlavnom okruhu WTA (bilancia 300:194). Vo vzájomnej zápasovej histórii s 21-ročnou McHalovou (70. v rebríčku) Slovenka zvýšila svoje vedenie už na 3:0. Mladú Američanku zdolala aj v roku 2011 na tvrdom povrchu v Stanforde a o rok neskôr na antuke v Bruseli.

Dvojhra - finále:
Dominika Cibulková (SR-1) - Christina McHalová (USA) 7:6 (3), 4:6, 6:4 za 175 minút

Dominika Cibulková s trofejou Galéria fotiek (2) Zdroj: Facebook Dominiky Cibulkovej

Cibulková vo finále turnajov vo dvojhre na hlavnom ženskom okruhu (10):

Tituly (4):
Moskva (Rus.) 2011 Premier tvrdý povrch v hale: Kaia Kanepiová (Est.) 3:6, 7:6 (1), 7:5
Carlsbad (USA) 2012 Premier tvrdý povrch: Marion Bartoliová (Fr.) 6:1, 7:5
Stanford (USA) 2013 Premier tvrdý povrch: Agnieszka Radwanská (Poľ.) 3:6, 6:4, 6:4
Acapulco (Mex.) 2014 International tvrdý povrch: Christina McHalová (USA) 7:6 (3), 4:6, 6:4

Finále (6):
Amelia Island (USA) 2008 Tier II zelená antuka: Maria Šarapovová (Rus.) 6:7 (7), 3:6
Montreal (Kan.) 2008 Tier I tvrdý povrch: Dinara Safinová (Rus.) 2:6, 1:6
Linz (Rak.) 2011 International tvrdý povrch v hale: Petra Kvitová (ČR) 4:6, 1:6
Barcelona (Šp.) 2012 International antuka: Sara Erraniová (Tal.) 2:6, 2:6
Sydney (Aus.) 2013 Premier tvrdý povrch: Agnieszka Radwanská (Poľ.) 0:6, 0:6
Melbourne (Aus.) - Australian Open (GS) 2014: Na Li (Čína) 6:7 (3), 0:6

Dvojhra - finále mužov:
Grigor Dimitrov (Bul.-4) - Kevin Anderson (JAR-5) 7:6 (1), 3:6, 7:6 (5) za 179 minút

Štvorhra - finále:
Kristina Mladenovicová, Galina Voskobojevová (Fr./Kaz.-2) - Petra Cetkovská, Iveta Melzerová (ČR) 6:3, 2:6, 10:5 (zápasový tajbrejk) za 70 minút

Kevin Anderson, Matthew Ebden (JAR/Aus.) - Felicano López, Max Mirnyj (Šp./Biel.) 6:3, 6:3 za 59 minút

Viac o téme: Cibulková WTA Tenis Acapulco Titul