Gáborík má za sebou víťazný debut v drese Los Angeles

Marián GáboríkMarián Gáborík Zdroj: SITA

NEW YORK - Slovenský hokejista Marián Gáborík má za sebou víťazný debut v drese Los Angeles Kings. Vo štvrtkovom zápase NHL si kalifornský tím poradil s Winnipegom na jeho ľade 3:1. Gáborík po výmene z Columbusu odohral pri premiére v novom tíme 16:38 min, trikrát ohrozil domácu bránku a pripísal si aj mínusový bod. Los Angeles vyhralo šiesty zápas v rade.

Ako jediný sa zo Slovákov, ktorí sa predstavili počas štvrtka v NHL, bodovo presadil Tomáš Jurčo z Detroitu. Piatym presným zásahom sezóny poslal Red Wings do vedenia 2:1 nad Coloradom. Domáci Detroit napokon prehral 2:3 po predĺžení, o čom rozhodol 32 sekúnd pred jeho koncom Andre Benoit. Jurčo odohral vyše 15 minút a mal tri strelecké pokusy. Jeho spoluhráč Tomáš Tatar mal v štatistikách o 28 sekúnd menej a dve strely viac. V Detroite pred zápasom vyvesili pod strop haly číslo päť Nicklasa Lidströma.

V súboji Bostonu s Washingtonom (3:0), v ktorom Tuukka Rask vďaka šestnástim úspešným zákrokom vychytal šieste čisté konto v ročníku, napokon nastúpil zo Slovákov len Zdeno Chára. Kapitán Bruins odohral 20:38 min. Andrej Meszároš, ktorý sa do Bostonu dostal z Philadelphie, sledoval duel z tribúny. Nový brankár Capitals Jaroslav Halák zasa videl súboj zo striedačky, v bránke dostal šancu Braden Holtby.

V stretnutí slovenských obrancov Martina Marinčina a Ľubomíra Višňovského sa tešil mladší Košičan. Jeho Edmonton zdolal New York Islanders 3:2, v predĺžení o tom rozhodol Taylor Hall. V zápase sa strelecky v presilovke presadil Ryan Smyth a 126. gólom v početnej výhode vyrovnal klubový rekord Glenna Andersona.

V bránke Montrealu vo Phoenixe stál opäť Peter Budaj, z 23 striel súperov chytil osemnásť a Canadiens prehrali 2:5. Oba kluby sa často nestretávajú, Coyotes zdolali Montreal len druhýkrát v klubovej histórii. Prvýkrát za Canadiens nastúpil Thomas Vanek.

V drese Tampy Bay sa po dlhšom čase objavili Steven Stamkos a Richard Pánik, ani jeden z nich sa však proti Buffalu (1:3) bodovo nepresadil. Chicago vyhralo nad Columbusom hladko 6:1 a prerušilo súperovi trojzápasovú víťaznú sériu. Michal Handzuš odohral 14:30 min a mal 83 % úspešnosť na vhadzovaniach.