Vedúci gól Obšuta Zvolenu nestačil: Stümpel a Ručkay zariadili obrat Nitry

Jozef Stümpel v šanci pred bránkou ZvolenaJozef Stümpel v šanci pred bránkou Zvolena Zdroj: TASR

NITRA - Už po 40-tich sekundách hry sa ocitol pred brankárom Zvolena Stümpel, no tesne minul bránu. Potom domáci prečkali za pomoci niekoľkých skvelých zákrokov brankára Kristana presilovku hostí a v 7. minúte zápasu mohol otvoriť skóre Lukáš Novák, no v presilovej hre domácich netrafil odkrytú bránu hostí.

V polovici prvej tretiny dostal puk do brejku Segľa, no blafák na brankára Zvolena Šimka úspešný nebol. V 15. minúte využili hostia presilovú hru, keď dve sekundy pred jej koncom strelou od modrej čiary skóroval Obšut - 0:1.

Rovnako v 40. sekunde druhej tretiny prišla Stümpelova chvíľa, za asistencie Tománeka sa dobre zorientoval pred bránkou Zvolena a vyrovnal. Počas celej strednej časti zápasu sa hralo pred brankárom hostí a 38. minúte zaspolupracovali bratia Ručkayovci, po akcii Henricha dostal Nitru do vedenia Jakub - 2:1.

V 48. minúte si dobrú streleckú pozíciu vypracovala Stümpelova formácia, no nitriansky veterán Šimka neprekonal. V ďalšom priebehu bola hra rozbitá viacerými vylúčeniami a v 54. minúte využili domáci presilovú hru, keď sa pred bránkou hostí presadil Henrich Ručkay a Nitra viedla dvojgólovým rozdielom. Vzápätí nitriansky štadión ovládli mexické vlny. Nitra si náskok do konca stretnutia udržala a zvíťazila 3:1.

HK Nitra - HKM Zvolen 3:1 (0:1, 2:0, 1:0) - stav série 1:0
Góly: 21. Stümpel (R. Tománek), 38. J. Ručkay (H. Ručkay), 54. H. Ručkay (Miroslav Kováčik, Nádašdi) - 15. Obšut (A. Podkonický)
Vylúčení: 10:8 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Stano - Holienka, Valach, 3289 divákov

Nitra: Kristan - D. Milo, Nádašdi, P. König, Ordzovenský, M. Novák, F. Kuzma, Ďurkech, M. Bača - J. Ručkay, Miroslav Kováčik, H. Ručkay - L. Novák, Stümpel, R. Tománek - Pupák, T. Chrenko, Martin Segľa - Bajtek, Lekleš, R. Mráz

Zvolen: M. Šimko - Hraško, Juraško, Obšut, Safronov, L. Pokovič, J. Hertl, Pichnarčík, Ťavoda - P. Zuzin, Brabenec, Puliš - A. Podkonický, Hebar, Michal Chovan - Škvaridlo, M. Jurík, Síkela - Ľ. Zuzin, Čanky, Martin Ďaloga

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: "Nehrali sme prvú tretinu zle, ale nedokázali sme premeniť šance. V druhej tretine sme si vytvorili tlak a preklopili to na našu stranu. Rozhodla bojovnosť v oslabení."

Josef Turek, tréner Zvolena: "Mali sme dobrý vstup do zápasu, ale hneď na začiatku druhej tretiny sme si nechali streliť gól. Nedarili sa nám presilové hry, čo napokon rozhodlo."