VIDEO Toto nedokáže len tak niekto! Famózny Stamkos vyčaroval chutné víťazstvo

Steven StamkosSteven Stamkos Zdroj: SITA

TORONTO - Kanadský hokejový útočník Steven Stamkos mal najväčší podiel na stredajšom víťazstve Tampy Bay na ľade Toronta 5:3 v zámorskej NHL. Dvadsaťštyriročný kanonier troma gólmi po sebe v rozpätí dvanástich minút otočil vývoj stretnutia z 1:2 na 4:2 v prospech "bleskov".

Maple Leafs v tretej tretine korigovali presným zásahom Jaka Gardinera, definitívnu podobu výsledku dal v presilovke hosťujúci Tyler Johnson. Stamkos trojgólový zápis pred zrakmi rodinných príslušníkov označil za jeden z najsvetlejších okamihov jeho sezóny.

Rodák z ontárijského Markhamu totiž vynechal až štyri mesiace pre zlomeninu pravej nohy a prišiel aj o zimné olympijské hry. "Som trochu sklamaný, že sa na ľade neobjavila ani jedna šiltovka," poznamenal po súboji Stamkos.