Ufa posadila Záborského na lavičku a zvíťazila, Jaroslavľ prekvapil favorizovaný Petrohrad

Hokejisti Barysu AstanaHokejisti Barysu Astana Zdroj: SITA

MOSKVA - Hokejisti Salavatu Julajev Ufa zvíťazili v piatkovom prvom zápase semifinále play-off Západnej konferencie KHL na ľade Barysu Astana 3:2 po predĺžení. Napokon nepykali za to, že po priebežnom obrate z 0:1 na 2:1 dostali vyrovnávajúci gól necelé štyri minúty pred koncom tretej tretiny. V 62. min totiž rozhodol o triumfe hostí Nikita Filatov. Za domácich odohral 19:35 min Kristián Kudroč. Ufa nastúpila bez Tomáša Záborského.

Až v predĺžení sa rozhodlo o víťazovi aj v súboji Metallurgu Magnitogorsk proti Sibiru Novosibirsk. Domáci viedli už 2:0, ale hráči Sibiru v rozpätí necelých dvoch minút vyrovnali a vynútili si predĺženie. V ňom zabezpečil triumf pre Magnitogorsk Moziakin, ktorý predtým zaznamenal dve asistencie.

Lokomotiv Jaroslavľ vyrovnal stav série proti SKA Petrohrad na 1:1, keď v piatkovom druhom stretnutí zvíťazil na ľade súpera 5:4 po predĺžení. Hostia pritom ešte v 53. min prehrávali o dva góly. V 11. min predĺženia rozhodol o ich triumfe Vladislav Kartajev.

Výsledky piatkových zápasov play-off Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL):

Barys Astana - Salavat Julajev Ufa 2:3 po predĺžení (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1) - stav série: 0:1
Góly: 3. Lundin (Bochenski, Gavrilin), 57. Antropov (Semionov) - 34. D. Makarov (Kirill Koľcov, Hartikainen), 43. Kajgorodov (Kirill Koľcov, Pihlström), 62. Filatov

Metallurg Magnitogorsk - Sibir Novosibirsk 3:2 po predĺžení (1:0, 0:0, 1:2 - 1:0) - stav série: 1:0
Góly: 7. Jan Kovář (Moziakin), 42. Zaripov (Moziakin), 67. Moziakin (Jan Kovář) - 52. Alexejev, 53. Lekomcev (Enlund)

SKA Petrohrad - Lokomotiv Jaroslavľ 4:5 po predĺžení (1:1, 3:1, 0:2 - 0:1) - stav série: 1:1
Góly: 20. a 31. Červenka, 22. Kablukov, 27. Kovaľčuk - 2. a 25. Koňkov, 53. S. Kronwall, 59. Apaľkov, 71. Kartajev