Hádzanársky Tatran Prešov prehral v Kristianstade a prišiel o šancu na postup

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: TASR

KRISTIANSTAD - Hádzanári Tatrana Prešov prehrali vo svojom piatom vystúpení v C-skupine Pohára EHF so švédskym tímom IFK Kristianstad 27:34 a definitívne prišli o šancu na postup do ďalšej fázy. Posledný zápas v skupine odohrajú zverenci Petra Hatalčíka v sobotu 29. marca na domácej palubovke proti francúzskemu HBC Nantes.

Domáci mali lepší vstup do zápasu, keď sa ujali vedenia gólom Olssona. Prešovčania síce dokázali rýchlo vyrovnať, no v prvom polčase iba doťahovali náskok švédskeho tímu. Po tom, čo hráči Tatrana nepremenili niekoľko sľubných príležitostí, viedol domáci tím v 8. minúte už 5:2. Zverenci Petra Hatalčíka však dokázali zlepšenou hrou tento náskok stiahnuť. V 13. minúte vyrovnával na 5:5 Krištopans a o dve minúty neskôr bolo po zásahu Rábeka skóre znovu nerozhodné - 6:6. Následne sa však Prešovčania dopustili viacerých chýb, ktoré dokázal ich súper potrestať. V 16. minúte ešte Krištopans znížil na 8:7, no po úspešných pokusoch Olssona, Larssona a Jönssona získal domáci tím štvorgólový náskok (11:7). V závere prvého polčasu Prešovčania zlepšili defenzívu a viac sa im darilo aj v útoku. Prvý polčas ukončil úspešným sedemmetrovým hodom Antl, ktorý skorigoval na 14:12.

Na rozdiel jediného gólu znížil krátko po prestávke Rábek a v 34. minúte Krištopans vyrovnal na 15:15. Boli to však opäť domáci Švédi, kto sa dostal do tesného náskoku. V 36. minúte viedol Kristianstad znovu o tri góly, tentoraz 19:16. Za tohto stavu hráčov Tatrana sklamala koncovka, sľubné príležitosti nepremenili Rábek ani Antl. Domácim sa darilo držať svoj náskok, no Prešovčania pozornejšou defenzívou Švédom veľa nedovolili. V 45. minúte bolo manko Tatrana len jednogólové a Antl s Radčenkom neúspešnými pokusmi nedokázali vyrovnať. Skúsenému Radoslavovi Antlovi sa to však podarilo v 49. minúte, keď dvomi úspešnými sedemetrovými hodmi zariadil skóre 24:24. Následný oddychový čas švédskemu tímu pomohol a Prešovčanov akoby vyviedol z rytmu. Hráči domáceho tímu prakticky okamžite odskočili Tatranu a Cederholm zakončil sériu šiestich gólov Kristianstadu. Tento moment sa ukázal ako rozhodujúci. Prešovčania v závere už len korigovali výsledok. Gólovú bodku za stretnutím dal svojím štvrtým gólom zo sedemmetrového hodu Antl. Prešovčania prehrali štvrtý zápas v Pohári EHF v rade a prišli o šancu postúpiť do ďalšej fázy.

IFK Kristianstad - Tatran Prešov 34:27 (14:12)
Najviac gólov Kristianstadu: Madsen 8, Olsson 6, Cederholm 6 - Zostava a góly Tatrana: Krupa, Vernarský - Rábek 6, M. Urban, Krok 1, Krištopans 7, Radčenko 1, L. Urban, Tumidalský 1, T. Urban 2, Číp, Guzy 1, Pejovič 1, Krzysztofik, Antl 6/4, Petro 1. Rozhodovali: Judchyts, Kot (obaja Biel.), vylúčenia: 4:2, 7m hody: 1/1 - 4/4, 3979 divákov.