Hádzanárom sa v príprave nedarilo, v Srbsku prehrali o osem gólov

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

ZRENJANIN - Slovenskí hádzanári prehrali v piatok v Zrenjanine v prvom z dvoch medzištátnych prípravných zápasov na palubovke Srbska 20:28. Zverenci trénera Zoltána Heistera nastúpia v odvete proti rovnakému súperovi v sobotu od 18.00 h v meste Smederevo.

Slováci aj v oklieštenej zostave bez viacerých kľúčových opôr držali od úvodu s favoritom krok. Vicemajstri Európy z roku 2012 síce po šnúre troch gólov viedli v 9. minúte už 4:1, hostia ale neskladali zbrane a o tri minúty neskôr mali už iba jednogólové manko. Heisterovcom ešte lepšie vyšla druhá časť prvého polčasu - zo 4:6 otočili v 18. minúte na 7:6 vo svoj prospech a do kabín išli s tesným náskokom.

Hneď po zmene strán Slováci zvýšili svoj náskok na 12:10, prišla ale trojgólová odpoveď domácich. Srbi potom boli stále o malý krok vpred, ich najsilnejšie chvíle ale prišli štvrťhodinu pred koncom - sériou štyroch gólov za sebou od 45. do 50. minúty odskočili zo 16:16 na 20:16 a urobili tak rozhodujúci krok k víťazstvu. Slovenská ekipa už manko súpera zmazať nedokázala a Srbi ešte v závere zvýraznili svoj triumf.

Srbsko - Slovensko 28:20 (10:11)

Zoltán Heister, tréner SR: "Takmer päťdesiat minút sme hrali veľmi dobre, škoda záverečnej štvrťhodiny. Srbi v nej zvýšili agresivitu, my sme sa nechali rozhodiť spornými verdiktmi rozhodcov, stratili sme na pár minút koncentráciu a tam sa zápas rozhodol. Verím, že sa z toho do budúcnosti poučíme."