PSG pocitíl krutú matematiku, Mourinhova Chelsea zaknihovala senzačný postup

K oslave postupového gólu sa pridal aj MourinhoK oslave postupového gólu sa pridal aj Mourinho Zdroj: SITA

LONDÝN - Prvými účastníkmi semifinále futbalovej Ligy majstrov 2013/2014 sa stali Chelsea Londýn a Real Madrid. Anglický klub zdolal v utorňajšej štvrťfinálovej odvete na domácom trávniku Paríž St. Germain 2:0 a po výsledku 1:3 z prvého duelu sa tešil z postupu do ďalšej fázy.

Bez svojej najväčšej hviezdy Zlatana Ibrahimoviča sa v odvete na Stamford Bridge proti domácej Chelsea museli zaobísť futbalisti Parížu St. Germain. S dvomi gólmi k dobru po víťazstve 3:1 v Parku Princov sa tak od začiatku duelu nikam neponáhľali a čakali, čo vymyslí súper. Domáci potrebovali na postup streliť dva góly a žiadny neinkasovať, no v úvode sa im nedarilo vypracovať si výraznejšiu gólovú príležitosť. Tú prvú spálil až po polhodine hry Lampard, keď mu radosť prekazil dobrým zákrokom brankár PSG Sirigu. Následne však ani on nedokázal zabrániť gólovej koncovke striedajúceho Schürrleho, ktorý po nevinnej akcii poslal strelou k žrdi domácich do vedenia.

Ten istý hráč sa mohol po zmene strán zapísať do streleckej listiny aj druhýkrát, no jeho zakončenie spoza šestnástky v 52. minúte opečiatkovalo len hornú žrď brány francúzskeho šampióna. Ofenzívnu honbu za druhým gólom s postupovou príchuťou zvýraznil tri minúty nato ešte Oscar, aj jeho pokus však skončil len na brvne. Snaženie "modro-bielych" síce v najbližších minútach utíchlo, no tlak radostných emócií na Stamford Bridge napokon prepukol v 87. minúte. Do zakončenia sa cez nedôrazného Maxwella dostal striedajúci žolík Demba Ba a gólom na 2:0 spečatil postup Londýnčanov do semifinále LM.

FC Chelsea (Angl.) - Paríž St-Germain (Fr.) 2:0 (1:0) - prvý zápas: 1:3, Chelsea postupuje do semifinále
Góly: 31. Schürrle, 88. Demba Ba, rozhodoval: Proenca (Portug.)

Chelsea: P. Čech - B. Ivanovič, G. Cahill, Terry, Azpilicueta - David Luiz, Lampard (66. Demba Ba) - Willian, Oscar (81. Torres), E. Hazard (18. Schürrle) - Eto'o

PSG: Sirigu - Jallet, Alex, Thiago Silva, Maxwell - Thiago Motta - Verratti (55. Cabaye), Matuidi - Lucas Moura (84. Marquinhos), Lavezzi (73. Pastore) - Cavani