VIDEO Ďalšie zlyhanie hviezdnej Barcelony, Real deklasoval Almeriu a je druhý

Lionel Messi na zemi bojuje o loptuLionel Messi na zemi bojuje o loptu Zdroj: SITA

VILO - Futbalisti FC Barcelona tri dni po vypadnutí z Ligy majstrov nečakane zakopli aj v domácej súťaži. V 33. kole španielskej Primera División prehrali v Granade 0:1 a výrazne si skomplikovali situáciu v boji o titul. O triumfe andalúzskeho tímu rozhodol v 16. minúte Yacine Brahimi. Barcelona má stratu jedného bodu na Atletico Madrid, ktoré má však k dobru nedeľňajší zápas v Getafe.

O triumfe andalúzskeho tímu rozhodol v 16. minúte Yacine Brahimi. Barcelona má stratu jedného bodu na Atletico Madrid, ktoré má však k dobru nedeľňajší zápas v Getafe.

Futbalisti Celty Vigo remizovali v úvodnom sobotňajšom stretnutí 33. kola španielskej Primera División s Realom Sociedad San Sebastián 2:2.

Granada - FC Barcelona 1:0 (1:0)
Gól: 16. Brahimi, 18.024 divákov

Futbalisti FC Barcelona prehrali v sobotňajšom stretnutí 33. kola najvyššej španielskej súťaže Primera División na pôde Granady najtesnejším rozdielom 0:1. O zisku troch bodov pre domácich rozhodol v 16. min Alžírčan Yacine Brahimi. Favorizovaní hostia, ktorí v stredu vypadli vo štvrťfinále Ligy majstrov s Atléticom Madrid, nevyužili hernú prevahu, pričom neochvejnou oporou Granady bol predovšetkým grécky gólman Orestes Karnezis. Ani jeho náprotivok José Manuel Pinto na nemohol sťažovať na nedostatok práce, pretože viacerými zákrokmi držal nad vodou vlajku Barcelony - ale napokon neúspešne.

FC Villarreal - Levante 1:0 (0:0)
Gól: 90.+5. Perbet, 15.535 divákov

Celta Vigo - Real Sociedad San Sebastián 2:2 (1:2)
Góly: 37. Nolito (11 m), 82. Mina - 8. Canales, 43. Griezmann, ČK: 48. Aurtenetxe (Celta), 20.839 divákov

Real Madrid v sobotu nezaváhal, s Almeríou bojujúcou o záchranu si aj bez Cristiana Ronalda poradil hravo 4:0 a preskočil Barcelonu v tabuľke.

Real Madrid - Almería 4:0 (1:0)
Góly: 28. Di María, 53. Bale, 56. Isco, 85. Morata