Gyömbérova Catania vyhrala po dvoch mesiacoch, Neapol s Hamšíkom len remizoval

Giampaolo Pazzini a jeho radosť z góluGiampaolo Pazzini a jeho radosť z gólu Zdroj: SITA

RÍM - Futbalisti Catanie Calcio okúsili po viac ako dvoch mesiacoch opäť chuť víťazstva v talianskej Serii A. V sobotňajšom dueli 34. kola zdolali na domácom trávniku Sampdoriu Janov 2:1 a spravili dôležitý krok k záchrane v najvyššej domácej súťaži.

O cenné víťazstvo sa postaral Gonzalo Bergessio, ktorý premenil v 68. minúte stretnutia samostatný únik na brankára hostí a zavŕšil skóre na 2:1. V zostave domácich odohral celý duel aj slovenský reprezentant Norbert Gyömbér. Na Bolognu, ktorá sa nachádza mimo ohrozenia na 17. priečke, stráca Catania päť bodov.

Plný bodový zisk zaznamenal aj jej konkurent v boji o záchranu FC Sassuolo. Jeho hráči triumfovali na pôde Chieva Verona 1:0, a hoci majú 28 bodov rovnako ako Bologna, o skóre sa naďalej nachádzajú v zostupovej zóne na 18. mieste.

Obhajca titulu Juventus Turín si upevnil pozíciu lídra súťaže. Bolognu zdolal gólom Pogbu zo 64. minúty 1:0.

Futbalisti AS Rím vyhrali v záverečnom sobotňajšom dueli 34. kola talianskej Serie A na ihrisku Fiorentiny gólom Radju Nainggolana z 26. minúty 1:0 a vďaka ôsmemu víťazstvu v rade si zabezpečili miestenku v skupinovej fáze Ligy majstrov 2014/2015.

V tabuľke už totiž nemôžu skončiť horšie ako na druhom mieste. "Vlci" stále živia aj malú nádej na zisk titulu, štyri kolá pred koncom sezóny zaostávajú za vedúcim Juventusom Turín o osem bodov.

Fiorentina - AS Rím 0:1 (0:1)
Gól: 26. Nainggolan, 31.000 divákov.

FC Janov - Cagliari 1:2 (1:1)
Góly: 3. De Maio - 37. Sau, 82. Ibarbo

Atalanta Bergamo - Hellas Verona 1:2 (0:0)
Góly: 87. Denis - 52. Donati, 72. Toni

AC Parma - Inter Miláno 0:2 (0:0)
Góly: 48. Rolando, 89. Guarin. ČK: 46. Palleta (Parma)
/za domácich P. Bajza len na lavičke náhradníkov/

AC Miláno - FC Livorno 3:0 (1:0)
Góly: 43. Balotelli, 51. Taarabt, 83. Pazzini

Udinese Calcio - SSC Neapol 1:1 (0:1)
Góly: 54. Fernandes - 38. Callejon. ČK: 89. Fernandez (Neapol)
/za hostí M. Hamšík do 90. min/

Catania Calcio - Sampdoria Janov 2:1 (1:0)
Góly: 45. Leto, 63. Bergessio - 61. Okaka
/za domácich N. Gyömbér celý zápas/

Chievo Verona - FC Sassuolo 0:1 (0:1)
Gól: 40. Beradi

Lazio Rím - FC Turín 3:3 (1:0)
Góly: 42. Mauri, 61. Candreva, 90.+5 Candreva - 52. Kurtič, 67. Tachtsidis, 89. Immobile. ČK: 79. Novaretti (Lazio)

Juventus Turín - FC Bologna 1:0 (0:0)
Gól: 64. Pogba