Skvelý Hossa ukázal slovenský talent: Handzuš však z ľadu odchádzal sklamaný!

Marián Hossa (vľavo)Marián Hossa (vľavo) Zdroj: SITA

NEW YORK – Hokejisti Chicaga zdolali v úvodnom zápase semifinále Západnej konferencie zámorskej NHL Minnesotu 5:2 a ujali sa vedenia v sérii 1:0. Slovenský reprezentant Marián Hossa prispel k triumfu "čiernych jastrabov" gólom a dvoma asistenciami.

Jeho krajan a spoluhráč Michal Handzuš strávil na ľade takmer trinásť minút, ale bodovo sa nepresadil.
V semifinále Východnej konferencie zvíťazili New York Rangers na ľade Pittsburghu 3:2 po predĺžení. Víťazný gól zaznamenal v 64. minúte útočník "jazdcov" Derick Brassard. New York vedie v sérii 1:0 na zápasy.

Výsledky piatkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:
Východná konferencia:
Pittsburgh - New York Rangers 2:3 po predĺžení (0:2, 2:0, 0:0 - 0:1) - stav série: 0:1
Góly: 28. Stempniak (Bennett, M. Goc), 34. Neal (J. Jokinen, Malkin) - 6. Pouliot (Girardi), 18. B. Richards (Hagelin, Girardi), 64. Brassard (Pouliot)

Západná konferencia:
Chicago - Minnesota 5:2 (1:0, 1:0, 3:2) - stav série: 1:0
Góly: 15. Bickell (Seabrook, MARIÁN HOSSA), 32. MARIÁN HOSSA (Saad, Leddy), 49. P. Kane (Sharp, Seabrook), 57. P. Kane (B. Smith, Sharp), 58. Bickell (Toews, MARIÁN HOSSA) - 43. Stoner (Parise, Pominville), 47. Brodziak (Haula, Heatley)
Marián Hossa strelil 1 gól, pridal 2 asistencie, mal 5 striel, odohral 19:23 min a vyhlásili ho za druhú hviezdu, Michal Handzuš (obaja Chicago) odohral 12:58 min

Viac o téme: Handzuš Slovaci Hokej Nhl Chicago Gól Hossa
  • Zdroj: TASR, SITA, nhl.com