Chicago vysoko prehralo s Los Angeles: Gáborík pomohol vyrovnať sériu!

Alec Martinez, Jake Muzzin a Marián GáboríkAlec Martinez, Jake Muzzin a Marián Gáborík Zdroj: SITA

NEW YORK - Hokejisti Los Angeles uspeli v stredajšom druhom zápase finále play-off Západnej konferencie NHL, keď na ľade Chicaga triumfovali 6:2 a vyrovnali stav série hranej na štyri víťazstvá na 1:1. Blackhawks, v ktorých drese nebodoval ani jeden z dvojice Slovákov Marián Hossa - Michal Handzuš, ešte necelé dve minúty pred koncom druhej tretiny viedli 2:0.

Tesne pred druhou sirénou znížil Justin Williams na rozdiel jediného gólu a v tretej časti nasledoval "uragán" v podaní Kings. LA vyhrali záverečnú tretinu jednoznačne 5:0, pričom jednu asistenciu si pripísal aj slovenský krídelník Marián Gáborík. Podieľal sa víťaznom presnom na zásahu Jaka Muzzina v 45. min. Tretie stretnutie je na programe v sobotu 24. mája.

Kings sa nielen podarilo vyrovnať sériu na 1:1, ale v stredu prelomili víťaznú sériu Blackhawks v domácom prostredí v tohtosezónnej edícii play-off. Chicago na ceste do konferenčného finále až do stredy ani raz nezaváhalo na svojom klzisku. Los Angeles navyše uspeli u tohto súpera v play-off prvýkrát v histórii, predtým zaznamenali sedem prehier.

"Myslím si, že tento triumf je pre náš tím veľkou vzpruhou, určite to zvýši psychiku v kabíne. Mám pocit, ako keby sme zabili nejakého draka z mytológie. Veľmi nám to pomôže pred ďalšími duelmi," poznamenal kapitán LA Kings Dustin Brown.

Tréner Chicaga Joel Quenneville bol spokojný s výkonom svojich zverencov iba v určitej fáze duelu. "Veľmi sa mi páčil náš výkon do 38. minúty. Urobili sme všetko tak, ako sme mali. Gólom na 1:2 sa súperovi podarilo dostať 'na koňa' a už sme ho nezastavili," povedal Quenneville.

Marián Hossa odohral 17:56 min, mal 2 mínusové body, 4 strely a 1 bodyček, Michal Handzuš (obaja Chicago) odohral 13:37 min, mal 1 mínusový bod, rozdal 1 bodyček, mal 25-percentnú úspešnosť na vhadzovaniach a bránku súpera ohrozil 1 strelou, Marián Gáborík (LA) odohral 15:06 min, pripísal si 1 asistenciu, mal 1 mínusový bod, 1 strelu a 1 bodyček.

Chicago - Los Angeles 2:6 (1:0, 1:1, 0:5) - stav série: 1:1
Góly: 15. Leddy (Keith), 2. B. Smith (Bollig, Oduya) - 39. J. Williams (M. Richards, D. King), 42. J. Carter (Doughty, Vojnov), 45. Muzzin (Martinez, GÁBORÍK), 49. Toffoli (Pearson, J. Carter), 55. J. Carter (Pearson, M. Greene), 57. J. Carter