Chicago podľahlo Los Angeles: Nezachránila ho ani asistencia nášho Hossu

Willie Mitchell kradne puk Marcusovi KrugeroviWillie Mitchell kradne puk Marcusovi Krugerovi Zdroj: SITA

LOS ANGELES - Hokejisti Los Angeles Kings zvíťazili v sobotňajšom treťom zápase finále Západnej konferencie zámorskej NHL doma nad Chicagom Blackhawks 4:3 a v sérii hranej na štyri víťazstvá sa ujali vedenia 2:1, spočiatku pritom zaostávali 0:1.

Kings v sobotu prehrávali po prvej tretine 1:2, v druhej však dokázali otočiť skóre. V polovici tretieho dejstva domáci viedli už 4:2, hostia iba skorigovali výsledok.

Prvou hviezdou duelu sa stal Jeff Carter, ktorý strelil gól a pridal dve asistencie. Dvadsaťdeväťročný center sa presadil vo všetkých troch dueloch série, v ktorej nazbieral už osem kanadských bodov (4+4). Carter ťaží zo spolupráca s Tannerom Pearsonom a Tylerom Toffolim. "Oni sú zohraní ešte z farmy. Využívajú svoju rýchlosť, utvárajú si šance. Ja sa s nimi veziem," hovoril v dobrej nálade o spolupráci s kolegami v útoku Carter.

Brankár Kings Jonathan Quick sa predviedol 24 úspešnými zákrokmi. V drese Chicaga ho dvakrát prekonal Jonathan Toews, na druhý presný zásah mu prihral Marián Hossa. Trenčan odohral 20:36 min, trikrát ohrozil bránku domácich a mal aj dva plusové body. Michal Handzuš nemal na konte počas necelých dvanástich minút strelu, pripísal si aj jeden dvojminútový trest a jednu mínusku. Mariánovi Gáboríkovi sa nepodarilo presadiť sa počas 16 minút ani raz z piatich striel.

Chicago dvakrát viedlo v prvej tretine. Najskôr sa v oslabení po vylúčení Michala Handzuša za zdržiavanie hry presadil Toews. Domáci však rýchlo vyrovnali, keď v pokračujúcej presilovke skóroval Vojnov. Toews sa potom radoval aj z druhého gólu a hráči Blackhawks mali ďalšie šance. V druhej tretine získali prevahu Kings a Carter s Toffolim otočili presnými zásahmi skóre. "Keď sa dostali do vedenia, potom začali hrať tú svoju nepríjemnú hru a my sme už nevedeli nájsť spôsob na návrat do zápasu. Potrebujeme hrať lepšie," poznamenal Jonathan Toews.

V 52. min pridal gólovú poistku v presilovke po faule Rozsívala Doughty. "Je skvelé, že máme v tíme chlapcov, ktorým to teraz ide v ofenzíve. Hovoria o nás, že sme skôr defenzívnym tímom, ale najmä Carterov útok dokazuje opak," povedal Doughty. Náskok mohol zvýšiť Marián Gáborík, ale trafil iba konštrukciu bránky. V závere sa Chicagu vďaka Sharpovi podarilo len skorigovať výsledok. "Ak chceme vyhrať aspoň jeden zápas, musí hrať každý naplno a priložiť ruku k dielu. Jonathan Toews nám ako kapitán ukazoval cestu, ale dnes sme ho nenasledovali. To musíme zmeniť," tvrdil obranca Blackhawks Duncan Keith.

Štvrtý zápas je na programe v pondelok 26. mája znova v Los Angeles. Vo finále na východe hrajú New York Rangers a Montreal Canadiens (zatiaľ 2:1).

Los Angeles - Chicago 4:3 (1:2, 2:0, 1:1) - stav série: 2:1

Góly: 7. Vojnov (J. Carter, Doughty), 29. J. Carter (Pearson), 35. Toffoli (J. Carter, W. Mitchell), 52. Doughty (Muzzin, Justin Williams) - 6. Toews, 14. Toews (Rozsíval, MARIÁN HOSSA), 60. Sharp (Leddy)
Marián Gáborík (Los Angeles) odohral 16:01 min, mal 5 striel, Michal Handzuš odohral 11:43 min, mal 2 tr. minúty, 1 mínusový bod, Marián Hossa (obaja Chicago) odohral 20:36 min, mal 3 strely a 2 plusové body.

Viac o téme: Hokej Nhl Hossa Asistencia