Lintnerov verbálny útok na vedenie nášho hokeja: Kritika manažérov na plné ústa

Richard Lintner počas rozhovoru pre Športky
Richard Lintner počas rozhovoru pre Športky

MINSK, BRATISLAVA - Humor vymenil za drsné výčitky hokejovým šéfom. Obľúbený hokejista, komentátor a aj zabávač Richard Lintner to v priamom prenose RTVS natrel vedeniu hokejového zväzu, predovšetkým manažérovi reprezentácie Otovi Sýkorovi.

Po finále majstrovstiev sveta pochválil hokejistov Fínska, ktorí tiež na turnaj neposlali tých najlepších hráčov, ale priestor dostali mnohí nováčikovia - podobne ako v slovenskom tíme. „Fíni dlhodobo pracujú na budovaní svojho mužstva. Aj tí hráči, ktorí nereprezentujú pravidelne, vedia, čo robiť, keď prídu do výberu, aby sa nemuseli učiť nové herné prvky. Fíni jednoducho majú dlhodobú hokejovú koncepciu," povedal pre RTVS Lintner.

A hneď situáciu porovnal so Slovenskom. Náš hokejový zväz sa snaží udržať všetko v starých koľajniciach. V princípe sa mi zdá, akoby si neuvedomovali realitu v našej reprezentácii. Na minulých majstrovstvách sveta sme prehrali s tímom, ktorý vypadol, a aj s tímom, ktorý skoro vypadol. Na olympijských hrách sme mali naše najsilnejšie možné mužstvo a prehrali sme dokonca s tímom z B-kategórie majstrovstiev sveta," narážal na prehry s Rakúskom, Lotyšskom a v Soči so Slovinskom.

To, že trénerovi Vladimírovi Vůjtkovi sa tento rok ospravedlnilo až 23 hráčov, pripisuje slabým vyjednávacím schopnostiam generálneho manažéta Ota Sýkoru, na ktorého sa zniesla kritika aj po hokejovom turnaji na olympijských hrách v Soči. Tento rok prišli majstrovstvá sveta a dvadsať hráčov odmietlo z rôznych dôvodov reprezentovať. O manažérskych zlyhaniach ani nebudem hovoriť. My nemáme čas čakať rok do konca manažérskeho obdobia. Trénera Vladimíra Vůjtka uznávam ako hokejového odborníka, mám ho rád ako človeka, treba mu byť vďačný za to, čo spravil posledné tri roky pre našu reprezentáciu," otvorene hovoril Lintner.

Fakt je ten, že aj Rusi, aj Česi podpísali novodobého trénera. Ale my sa asi cítime tak konfortne, že nenastoľujeme dlhodobú koncepčnú prácu. Pán tréner Vůjtek povedal sám, že plánuje trénovať rok, maximálne dva. To pre naše podmienky nemôže stačiť. My musíme nastaviť minimálne jeden olympijský štvorročný cyklus a takto si budovať reprezentáciu, aby sme aj pri hokejových turbulenciách stáli na vlastných nohách, a robili radosť našim fanúšikom," uzavrel vecnú kritiku obľúbený Richard Lintner s prezývkou Citrón.


Zdroj:
kt; Športky
Foto:
športky

DISKUSIA