VIDEO Brazília si schuti zastrieľala proti Paname: Krásne góly v podaní Kanárikov

Radosť Brazílčanov z góluRadosť Brazílčanov z gólu Zdroj: SITA

SAO PAULO - Futbalisti Brazílie zdolali v utorňajšom prípravnom zápase Panamu hladko 4:0. Víťazstvo si pripísali i hráči Bosny a Hercegoviny, ktorí po góle stredopoliara Izeta Hajroviča triumfovali nad Mexikom 1:0

Kanárici porazili vo svojom úvodnom prípravnom zápase pred domácimi majstrovstvami sveta v meste Goiania 4:0 Panamu. Góly usporiadateľa blížiaceho sa šampionátu strelili pred prestávkou Neymar a Dani Alves a v druhej polovici Hulk a striedajúci Willian.

Futbalisti Bosny a Hercegoviny zdolali v generálke na majstrovstvá sveta 1:0 Mexiko, ktoré sa tiež pripravuje na blížiaci sa šampionát v Brazílii. Osemzápasovú sériu neporaziteľnosti Mexika ukončil jediným gólom zápasu krátko pred prestávkou Izet Hajrovic.

Česká reprezentácia ani v treťom zápase pod vedením trénera Pavla Vrbu nezvíťazila. Po remízach 2:2 s Nórskom a vo Fínsku prehrala v prípravnom dueli 1:2 s Rakúskom. Skóre otvoril v 34. minúte Sabitzer, ešte do prestávky vyrovnal Hořava, ale v 72. minúte rozhodol Baumgartlinger. Česi utrpeli prvú porážku po piatich zápasoch.

Brazília - Panama 4:0 (2:0)
Góly: 27. Neymar, 40. D. Alves, 46. Hulk, 73. Willian

Česko - Rakúsko 1:2 (1:1)
Góly: 42. Hořava - 34. Sabitzer, 72. Baumgartlinger

Švajčiarsko - Peru 2:0 (0:0)
Góly: 78. Lichtsteiner, 84. Shaqiri

Grécko - Nigéria 0:0

Mexiko - Bosna a Hercegovina 0:1 (0:1)