VIDEO Brazília doma opäť neoslnila: Proti Mexičanom neskórovala a stratila dôležité body

Francisco Rodriguez a NeymarFrancisco Rodriguez a Neymar Zdroj: SITA

RIO DE JANEIRO - Futbalisti Brazílie remizovali vo svojom druhom vystúpení na domácich MS v A-skupine s Mexikom 0:0. Na štadióne Estadio Castelao vo Fortaleze mali "kanárici" výraznejšie gólové šance, všetky ale zlikvidoval mexický brankár Guillermo Ochoa.

Oba tímy majú po dvoch dueloch na konte štyri body, lídrom tabuľky je vďaka lepšiemu skóre Brazília. V stredu o 24.00 SELČ duel druhého kola skupinovej fázy odohrajú Chorvátsko s Kamerunom.

Domáci favorit nastúpil na svoje druhé vystúpenie na šampionáte bez nedoliečeného Hulka, ktorého v zostave nahradil Ramires. V porovnaní s víťazným duelom s Chorvátskom to bola v základe jediná zmena Brazílčanov, Mexičania neurobili ani jednu a predstavili sa od začiatku v rovnakom zložení ako pri triumfe nad Kamerunom.

V poslednom kole skupinovej fázy nastúpi Brazília v pondelok 23. júna v Brasilii proti Kamerunu, na Mexiko čaká duel s Chorvátskom v Recife. Oba zápasy majú výkop zhodne o 22.00.

Svižný úvod sa niesol v znamení veľkého nasadenia a pozičného boja oboch rivalov, no bez súvislejšej akcie ústiacej do nebezpečenstva pred bránkami. Až po desiatich minútach pohrozili premiérovo "kanárici", Fred si ale prevzal prihrávku od Oscara v ofsajde a o chvíľu neskôr závar v mexickej šestnástke nepriniesol požadované zakončenie od Freda ani Paulinha.

Gólman Mexika Guillermo Ochoa Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA

V úvode Mexičania poriadne hrýzli favorizovaných domácich futbalistov, ale nedostali sa do vážnejšieho zakončenia. Prvá veľká príležitosť prišla až v 26. min, keď na typický center Daniho Alvesa krásne vyskočil Neymar a gólman Mexika sa blysol výnimočným zákrokom pri hlavičkovom pokuse hviezdy FC Barcelona. Potom až päť minút pred koncom riadneho hracieho času prvej časti pekne zakrútil loptu z 25-metrovej vzdialenosti Vázquez, ale Júlio César nemusel zasahovať, keďže technická strela z diaľky tesne minula ľavú žrď. O tri minúty spálil zoči-voči Ochoovi tutovku Paulinho, mužstvá odišli do šatní za bezgólového stavu.

Brazílčania vstúpili aktívne do druhého dejstva, pred nabiehajúcim Neymarom odhlavičkoval na rohový kop stopér F. Rodríguez. Mexičania odpovedali štyrmi strelami zo strednej vzdialenosti v krátkom intervale, ale ani jedna nesmerovala medzi tri žrde. Tretí skvelý zákrok v zápase predviedol Ochoa pri vyloženej šanci Neymara v 69. min. Štvrťhodinu pred koncom neuspel ani striedajúci Jo. Mužom zápasu bol jednoznačne mexický brankár, ktorý zneškodnil v závere aj gólovú hlavičku Thiaga Silvu. V nadstavenom čase mohol rozhodnúť striedajúci Raúl Jiménez, ale brazílsky gólman vyrazil jeho strelu.

Brazília - Mexiko 0:0
ŽK: 45. Ramires, 79. Thiago Silva - 59. Aguilar, 62. J. J. Vázquez, rozhodovali: Cakir - Duran, Ongun (všetci Tur.)

Brazília: Júlio César - D. Alves, Thiago Silva, David Luiz, Marcelo - Paulinho, Luiz Gustavo - Ramires (46. Bernard), Oscar (84. Willian), Neymar - Fred (68. Jo)

Mexiko: Ochoa - Aguilar, F. Rodríguez, R. Márquez, H. Moreno, Layún - J. J. Vázquez - H. Herrera (76. M. Fabián), G. dos Santos (84. Raúl Jiménez), A. Guardado - Peralta (74. J. Hernández)

Luiz Felipe Scolari, tréner Brazílie: "Stav 0:0 na konci zápasu nie je dobrý výsledok, ale odráža dianie na ihrisku. Bol to fyzicky náročný zápas, v ktorom sa obe mužstvá snažili dať gól. Šance boli na jednej i druhej strane. Nemôžem byť nespokojný, hoci pri víťazstve by sme mali už veľmi blízko postup do osemfinále."

Luiz Gustavo, stredopoliar Brazílie: "Veľmi náročný a intenzívny zápas. Mexiko ukázalo vysokú kvalitu."

Miguel Herrera, tréner Mexika: "Proti skvelému súperovi sme odohrali veľký zápas. Dokázali sme, že môžeme hrať rovnocenne s kýmkoľvek."

Guillermo Ochoa, brankár Mexika: "Vedeli sme, že pre Brazílčanov to bude ťažké, keďže hrajú doma a pod tlakom. My sme sa hlavne snažili stopercentne sa koncentrovať celých deväťdesiat minút."

Rafael Marquez, obranca Mexika: "Proti veľkému rivalovi sme urputne bojovali a odviedli dobrú prácu. Zachránil nás skvelý brankár."

• Zdroj: TASR, SITA