VIDEO Alex Song si spravil hanbu pred celým svetom: Hrubým zákrokom pochoval Kamerun

Alex Song dostáva červenú kartu z rúk rozhodcu Pedra Proencu Alex Song dostáva červenú kartu z rúk rozhodcu Pedra Proencu Zdroj: SITA

MANAUS - Nádeje Kamerunu na postup do osemfinále XX. majstrovstiev sveta v Brazílii pochoval aj nezmyselný skrat záložníka Alexa Songa v stredajšom zápase A-skupiny proti futbalistom Chorvátska (0:4). Stredopoliar FC Barcelona v závere prvého polčasu nepotvrdil úlohu lídra v kádri Afričanov, keď svojím nezmyselným zákrokom na Maria Mandžukiča oslabil "neskrotných levov".

Song udrel päsťou do chrbta útočníka Bayernu Mníchov pri jednom z bežeckých súbojov a rozhodca Pedro Proenca Afričana bez mihnutia oka vylúčil. Kamerun v tom čase prehrával 0:1 a živil svoje osemfinálové nádeje, ale v druhom polčase trikrát inkasoval a už po dvoch stretnutiach nemá šancu na účasť vo vyraďovacej fáze turnaja.

Konanie bývalého hráča londýnskeho Arsenalu A. Songa bolo o to nezmyselnejšie, že k nemu prišlo na polovici súpera, pričom lopta bola ďaleko od miesta priestupku. Dvadsaťšesťročný hráč Kamerunu opäť potvrdil, že africké národné výbery často doplácajú okrem horšej taktickej pripravenosti aj na zlú disciplínu.

Zverenci nemeckého trénera Volkera Finkeho nemajú po dvoch dueloch na konte ani bod a o dvoch postupujúcich do osemfinále MS 2014 sa rozhodne medzi trojicou Brazília, Mexiko (obaja po 4 body), Chorvátsko (3 body).