VIDEO Štyri roky od neuveriteľného úpechu Slovenska: Futbalisti v Afrike zničili Taliansko

Radosť trénera Vladimíra WeissaRadosť trénera Vladimíra Weissa Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Vyradili majstrov sveta a ich výsledok letel do sveta. Futbalová reprezentácia Slovenska pod vedením legendárneho trénera Vladimíra Weissa presne pred štyrmi rokmi, 24. júna 2010, vyhrala na svetovom šampionáte v Juhoafrickej republike nad obhajcami titulu z Talianska šokujúco 3:2. O dva góly našich sa postaral Robert Vittek, rozhodujúci úder futbalovej veľmoci uštedril striedajúci Kamil Kopúnek.

V infarktovom závere zápasu za neustáleho zvuku vuvuzel v hľadisku, kde rozhodca pridal 7 minút, síce znížil krásnou strelou Quagliarella, ale Slováci takmer sedem minút nadstavenia ustáli. Zverenci Vladimíra Weissa vtedy postúpili do osemfinále majstrovstiev sveta.

V ňom natrafili na Holandsko, favorita vytrápili, ale po prehre 1:2 sa s Afrikou rozlúčili.