Geniálne striedanie van Gaala vytočilo brankára Holanďanov: Musel sa ospravedlniť celému tímu

Tim Krul naľavo, strieda pred penaltami holandskú jednotku Jaspera Cillesseho. Ten následne kopal do fliaš a odhodil rukaviceTim Krul naľavo, strieda pred penaltami holandskú jednotku Jaspera Cillesseho. Ten následne kopal do fliaš a odhodil rukavice Zdroj: SITA

SALVADOR - Jasper Cillessen sa ospravedlnil spoluhráčom a realizačnému tímu Holandska za výbušnú reakciu pri striedaní brankárov vo štvrťfinále futbalových MS proti Kostarike. Na penaltový rozstrel sa dostal do brány Tim Krul a dvoma zneškodnenými jedenástkami pomohol "Oranjes" k účasti medzi kvartetom najlepších.

Cillessena prekvapilo rozhodnutie trénera Louisa van Gaala vystriedať ho v závere druhého polčasu predĺženia po dôležitom zákroku. Skúsený kouč bol však s Krulom vopred dohodnutý, že ak v zápase bude rozhodovať rozstrel, pôjde do brány.

O tom Cillessen nevedel. "Už som sa ospravedlnil trénerovi brankárov Fransovi Hoekovi a teraz sa chcem aj celému mužstvu. Nič som o tom nevedel. Náhla zmena ma šokovala," cituje agentúra Reuters slová 25-ročného brankára. Krul putoval do brány v 120.+1 minúte zápasu za bezgólového stavu. Vystihol smer všetkých piatich pokusov Kostaričanov, dve penalty zneškodnil a výrazne sa tak podpísal pod triumf "Oranjes" 4:3 po 11 m.

Holandsko si o postup do finále MS zahrá proti Argentíne, v druhom semifinále sa predstaví Nemecko proti domácej Brazílii.