Európska liga: Košice doma prehrali po penalte s Libercom, Trenčín rozstrieľal Nový Sad

Brankár Libercu Lukáš Hroššo zasahuje proti útoku KošícBrankár Libercu Lukáš Hroššo zasahuje proti útoku Košíc Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Futbalisti MFK Košice prehrali so Slovanom Liberec 0:1 (0:0) vo štvrtkovom prvom stretnutí 2. predkola Európskej ligy 2014/2015. Košičania si v domácom prostredí v Čermeli pred 7-tisícovou návštevou utvorili viacero dobrých príležitostí, ale gólu sa nedočkali. Naopak, hosťujúci Marek Jarolím v 83. min využil pokutový kop po zákroku Miroslava Viazanka na Tomáša Ďubeka a rozhodol o tesnom triumfe hostí.

Odveta v Liberci príde na rad vo štvrtok 24. júla a severočeský tím v nej bude mať lepšiu východiskovú pozíciu na postup do 3. predkola. Zaujímavosťou tohto pohárového dvojsúboja je fakt, že zatiaľ čo košický tím vedie Čech Radoslav Látal, mužstvo Liberca hrá od novej sezóny pod taktovkou slovenskej dvojice Samuel Slovák - Jozef Valachovič.

MFK Košice - Slovan Liberec 0:1 (0:0)
Gól: 83. M. Jarolím (z 11 m), ŽK: 23. Kavka - 68. Šural, 69. Sackey, 86. Obžera, rozhodovali: Manzano - Rodríguez, Moreno (všetci Šp.), 7055 divákov

Košice: Tofiloski - Kavka, Bašista, Korijkov - Šinglár (90. Skvašík) - Viazanko (85. Ostojič), Bukata, Pačinda (81. O. Diaby), Sekulič - J. Novák, Redžič

Liberec: Hroššo - Fleišman, Rajnoch, Karišík, Coufal - Šural (78. Obžera), Sackey, Pavelka, M. Jarolím (90. Pimpara), Ďubek - Hadaščok (65. Hamuľak)

Trenčín jednou nohou v ďalšom kole

Futbalisti AS Trenčín zvíťazili nad srbským tímom FK Vojvodina Nový Sad presvedčivo 4:0 vo štvrtkovom prvom zápase 2. predkola Európskej ligy 2014/2015 a pred odvetným stretnutím si utvorili výbornú východiskovú pozíciu pre postup do ďalšej fázy.

Skóre na štadióne v Dubnici nad Váhom otvoril po dvadsiatich minútach hry nigérijský útočník Moses Simon. Devätnásťročný kanonier sa v priebehu siedmich minút dvakrát presadil v druhom polčase a pripísal si na svoje konto hetrik. Skóre uzavrel v 72. min iný zakončovateľ v službách AS Trenčín Jairo. Hosťom bude v odvete chýbať Marko Živkovič, ktorý v 66. min inzultoval trenčianskeho útočníka Františka Kubíka a od rozhodcu inkasoval červenú kartu.

AS Trenčín (SR) - FK Vojvodina Nový Sad (Srb.) 4:0 (1:0) /hralo sa v Dubnici nad Váhom/
Góly: 20., 53. a 60. Moses Simon, 72. Jairo, ŽK: 50. Baéz, 66. F. Kubík (obaja Trenčín), ČK: 66. M. Živkovič (Nový Sad), rozhodovali: Lerjéus - Sjöblom, Flink (všetci Švéd.), 3725 divákov

Trenčín: Volešák - Čögley, Rodríguez da Silva, Kleščík, Holúbek - Baéz (85. Rundič), Mišák (69. Hajradinovič), Lobotka - F. Kubík, Jairo (79. Mondek), Moses Simon

Nový Sad: Jovanič - Puškarič (58. M. Živkovič), Pekarič, S. Babič, Nastič - Alivodič, Radoja, Poletanovič, Makarič (57. Stojanovič) - Ivanič - Veselinovič (80. Popara)

Trnavčania hrali v Gruzínsku bezgólovo

Futbalisti Spartaka Trnava remizovali 0:0 na pôde gruzínskeho tímu FC Zestafoni vo štvrtkovom prvom zápase 2. predkola Európskej ligy 2014/2015. Najväčšiu príležitosť skórovať nevyužil už v 2. min domáci útočník Dvali, ktorý trafil brvno Rusovovej bránky.

Domáci z úvodného tlaku nedokázali vyťažiť presný zásah, pozorná obrana "andelov" na čele s gólmanom Rusovom odolávala ich náporu až do konca stretnutia.

FC Zestafoni - Spartak Trnava 0:0
ŽK: Šarikadze - Sabo, Kuzma, Casado. Rozhodovali: Alijev - Žappasbajev, Iskakov (všetci Kazach.), 4500 divákov.

Zestafoni: Pavlovič – Gongaze, Čelidze, Rene Santos, Guruli - Dolidze, Kuchianidze (84. Čanturišvili), Šarikadze, Gecadze - Gelašvili (65. Tatanašvili), Dvali (78. Panculaia)

Spartak: Rusov – Janečka, Bortel, Tóth, Čonka – Schranz (73. Casado), Kuzma, Sabo, Chovanec (87. Siva) – Vlasko (78. Špalek) – Mikovič

Weiss s Dúbravkom remizovali

Kazašský Kajrat Almaty pod vedením slovenského trénera Vladimíra Weissa remizoval doma s dánskym Esbjerg fB 1:1. Skóre otvoril Josip Kneževič v 50. minúte z penalty do siete slovenského brankára Martina Dúbravku, hostia vyrovnali v poslednej minúte vďaka nórskemu útočníkovi Mohammedovi Fellahovi. V drese domácich odohral celý zápas aj slovenský obranca Ľubomír Michalík.

Futbalisti kazašského klubu FC Astana zvíťazili na domácej tráve nad izraelským Hapoelom Tel Aviv 3:0. Do odvety 24. júla si tak odnášajú priaznivý výsledok.

O osude duelu rozhodla 15. minúta, keď hosťujúci Orel Dgani dostal za faul v pokutovom území červenú kartu a Kolumbijčan Roger Caňas premenil penaltu. Presilovku domáci využili aj v 58. minúte, keď na 2:0 zvýšil Tanat Nuserbajev, resp. v 69. minúte po presnom zásahu Abzala Bejsebekova.

Kajrat Almaty - Esbjerg fB 1:1 (0:0)
Góly: 50. Kneževič (z 11 m) - 90. Fellah
/Ľ. Michalík (Kajrat) odohral celý zápas - M. Dúbravka (Esbjerg) odchytal celý zápas/

1. zápasy 2. predkola EL 2014/2015:

FC Astana - Hapoel Tel Aviv 3:0 (1:0)
Góly: 16. Caňas (z 11 m), 58. Nuserbajev, 69. Bejsebekov, ČK: 15. Dgani (Hapoel)

Góly: 19. Zieňczuk, 21. a 74. Stawarczyk - 16. Muntwiler, 59. Stahel

Petrolul Ploješť - KS Flamurtari Vlora 2:0 (0:0)
Góly: 77. Nepomuceno, 84. Tamuz

Botev Plovdiv - St. Pölten 2:1 (1:0)
Góly: 39. Cvetkov (z 11 m), 86. Čunčukov - 55. Segovia

FK Mladá Boleslav - NK Široki Brijeg 2:1 (0:0)
Góly: 68. Skalák, 76. ĎURIŠ - 51. Zakarič
/M. Ďuriš (M. Boleslav) odohral celý zápas - 1 gól+ŽK/

IK Brommapojkarna - FC Crusaders 4:0 (2:0)
Góly: 9. Rexhepi, 27. Albornoz, 62. Larsson, 65. Bärkroth (z 11 m)

Neman Grodno - FH Hafnarfjördur 1:1 (0:0)
Góly: 66. Savickij (z 11 m) - 55. Emilsson, ČK: 65. Hendrickx (FHH)

Rosenborg Trondheim - Sligo Rovers 1:2 (0:0)
Góly: 81. Diskerud - 56. Keane, 70. North

CFR Kluž - FK Jagodina 0:0

CSKA Sofia - FK Zimbru Kišiňov 1:1 (1:1)

Vikingur – Tromsö IL 0:0

SV Zulte-Waregem – Zawisza Bydgoszcz 2:1 (2:1)
Góly: 8. Colpaert, 45. Plet - 15. Drygas

Bursaspor - Čichura Sačchere 0:0

Metalurg Skopje - Željezničar Sarajevo 0:0

Molde FK – ND Gorica 4:1 (3:0)
Góly: 38. a 42. Forren (druhý z 11 m), 16. Toivio, 88. Hoseth - 70. Majcen (z 11 m)

HNK Rijeka - Ferencváros Budapešť 1:0 (0:0)
Gól: 85. Krstanovič (z 11 m)

JK Sillamäe Kalev – FC Krasnodar 0:4 (0:2)
 Góly: 9. Ari, 39. Gazinskij, 68. Wanderson, 86. Bystrov

RNK Split – Hapoel Be'er Sheva 2:1 (0:1)
Góly: 78. Dujmovič, 84. Bilič (z 11 m) - 31. Buzaglo

Aberdeen FC - FC Groningen 0:0

Derry City FC - FC Šachťor Soligorsk 0:1 (0:1)