Dvojnásobný obrat Sparty v Lige majstrov: Gólové hody a hetrik Lafatu

Emil Forsberg premieňa streľu do siete Sparty PrahaEmil Forsberg premieňa streľu do siete Sparty Praha Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Futbalisti Sparty Praha zvíťazili v utorňajšom prvom zápase 3. predkola Ligy majstrov 2014/2015 na domácej pôde nad švédskym Malmö FF 4:2, keď otočili nepriaznivý stav z prvého polčasu 1:2.

Ako prví išli do vedenia hostia, keď sa v 17. minúte presadil Emil Forsberg. O päť minút neskôr síce vyrovnal David Lafata, no o ďalších päť viedli znova Švédi zásluhou Isaaca Kiese Thelina. Sparta však mala výborný vstup do druhého dejstva, keď v rozpätí 51. a 52 minúty otočila skóre vo svoj prospech. Najprv sa trafil Lafata a po ňom aj Radoslav Kováč. Dvadsať minút pred koncom podčiarkol triumf domácich svojím tretím gólom v zápase Lafata. Pre tridsaťdvaročného útočníka to bol už ôsmy gól v prebiehajúcom ročníku LM, prvých päť strelil do siete Levadie Tallinn v úvodnom zápase 2. predkola.

Slovenský stredopoliar Michal Breznaník naskočil do duelu v 71. minúte.