Slovan nezaváhal ani v Košiciach, domáca Trnava nezvládla zápas s nováčikom

Martin Bukata z Košíc a Richard Lásik zo SlovanaMartin Bukata z Košíc a Richard Lásik zo Slovana Zdroj: SITA

KOŠICE - V nedeľu pokračovalo piate kolo najvyššej futbalovej súťaže. Košiciam jeden gól nestačil a prehrali s rozbehnutým Slovanom. Naopak, Trnava po úspechu v Európskej lige prehrala s nováčikom z Podbrezovej.

Vyberte si svoj zápas:
Košice - Slovan 1:2
Trnava - Podbrezová 0:1
MFK Ružomberok - AS Trenčín 1:1

Slovan opäť s plným bodovým ziskom

Hráči bratislavského Slovana zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 5. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže na ihrisku Košíc 2:1 a majú po troch odohratých dueloch plný počet 9 bodov.

Pred viac ako štvortisícovou diváckou návštevou mali obaja súperi v prvom polčase niekoľko šancí na gól, no skóre sa nemenilo. Po zmene strán poslal Slovan do vedenia v 52. min Halenár po centri striedajúceho Milinkoviča a ten istý hráč o 17 minút neskôr pridal aj gólovú poistku. Za domácich skorigoval v 81. min, no vyrovnať sa už Košičanom nepodarilo. Východniari zatiaľ v tejto ligovej sezóne nezískali ani jeden bod.

MFK Košice - ŠK Slovan Bratislava 1:2 (0:0)
Góly: 81. Viazanko - 52. a 69. Halenár ŽK: 48. Viazanko (Košice), rozhodovali: Jaška - Chládek, Tomčík, 4322 divákov

Zostavy:
Košice: Stijakovič - Ostojič, Korijkov, Sekulič, Kavka (88. Pačinda) - Viazanko, Bukata, Šinglár, Skvašík (55. O. Diaby) - J. Novák (75. Haskič), Škutka
Slovan: D. Perniš - Bagayoko (46. Milinkovič), Čikoš, Niňaj, Jablonský - D. Hudák, Grendel, Lásik, Halenár (78. Zofčák) - K. Mészáros, Peltier (66. Fořt)

Nováčik z Podbrezovej získal v Trnave tri body

Hráči Trnavy nepotvrdili v 5. kole najvyššej slovenskej futbalovej súťaže úlohu favorita a na domácej pôde podľahli nováčikovi z Podbrezovej 0:1 (0:1). Jediný gól nedeľňajšieho stretnutia zaznamenal už v 12. min debutant v horehronskom tíme Peter Gál-Andrezly - loptu po krídle potiahol Nworah, brankár Rusov ju iba vyrazil a dobiehajúci Gál-Andrezly nemal problém skórovať. Vyrovnať mohol ešte v prvom polčase domáci Janečka, no jeho hlavička sa nezmestila medzi žrde Maťašovského. Spartak mal častejšie loptu na svojich kopačkách, ale jeho tlak hostia s prehľadom kontrolovali. Domáci sa snažili po zmene strán aspoň vyrovnať, ale ich snahu marila nepresná koncovka.

Podbrezová po sérii troch prehier zaznamenala vo Fortuna lige 2013/2014 druhý triumf v rade, Spartak zase v druhom súboji po sebe vyšiel bodovo naprázdno.

FC Spartak Trnava - ŽP Šport Podbrezová 0:1 (0:1)
Gól: 12. Gál-Andrezly, ŽK: 18. Martin Tóth, 29. Casado, 72. Soungole - 32. Vaščák, rozhodovali: Kružliak - Benko, Ferenc, 2634 divákov

Zostavy:
Trnava: Rusov - Janečka, Martin Tóth (67. Mikinič), Bortel, Čonka - Špalek, Casado (73. Richnák), Grabež (42. Soungole), Cléber - Mikovič, Vyskočil
Podbrezová: Maťašovský - Andrič, Kupčík, Minčič, Greško - Gál-Andrezly (85. J. Pančík), Harvilko - Nworah (89. Galo), Podio, M. Pančík - Vaščák (80. Gerec)

Juraj Jarábek, tréner Spartaka: "Nemám čo chlapcom vyčítať, sami ste videli v akej zostave sme hrali a akí hráči nám chýbali. Nemáme taký široký káder a tento zápas je toho výsledkom. Nastúpili sme s novými hráčmi a bolo vidno, že ešte nie sú zohratí."

Jaroslav Kentoš, tréner Podbrezovej: "Z môjho pohľadu sme dnes získali dôležité body, ktoré si veľmi vážime, pretože sú prvé z ihriska súpera. Hrali sme na dvoch útočníkov a vyšiel nám zámer aby sme prekonali pohyblivý stred poľa domácich."

Ružomberok remizoval s Trenčínom

Hráči AS Trenčín prišli o prvé body v najvyššej slovenskej futbalovej súťaži, keď v súboji 5. kola remizovali na pôde MFK Ružomberok 1:1. Po bezgólovom prvom polčase otvoril skóre v 61. min hosťujúci Hajradinovič, ktorý z priameho kopu z 25 metrov trafil presne do horného rohu Šavolovej bránky. Domáci gólovo odpovedali už o tri minúty neskôr, keď striedajúci L. Lupták prekonal 'rozhodenú' defenzívu Trenčanov. Mužstvo spod hradu Matúša Čáka má po nedeli na svojom konte 10 bodov a patri mu 2. miesto v tabuľke Fortuna ligy, Ružomberok je s troma bodmi za tri remízy na predposlednej jedenástej pozícii.

MFK Ružomberok - AS Trenčín 1:1 (0:0)
Góly: 64. L. Lupták - 61. Hajradinovič, ŽK: 60. Práznovský (Ružomberok), rozhodovali: Vnuk - Slyško, Ádám, 2028 divákov

Ružomberok: Šavol - Ondrek, Kružliak, Práznovský, A. Lovás (77. Vaniš) - Martin Nagy - Gerát (86. J. Vavrík), Turčák, Liener (46. L. Lupták), Mário Almaský - Zreľák

Trenčín: Volešák - Čögley, Rodríguez da Silva, Kleščík, Holúbek - Lobotka - Rundič, Hajradinovič, Opatovský (69. Rabiu Ibrahim) - F. Kubík (69. Moses Simon), Mondek

Ladislav Šimčo, tréner Ružomberka: "Trenčín dokázal svoju kombinačnú kvalitu, predvádzal krásne narážačky, hru z prvej, alebo z druhého dotyku. Snažili sme sa na súpera nasadiť pressing od ich polovičky, získať tým nejaké lopty a dostať sa aj do koncovky. Nie vždy sa nám to darilo. V druhom polčase sme chceli ešte pridať na dôraze, chlapci začali sme lepšie kombinovať. Bohužiaľ, inkasovali sme gól po strašne hrubej chybe nášho stopéra. Našťastie sme dokázali vyrovnať vôľou a nasadením."

Ivan Vrabec, tréner Trenčína: "Vstup do zápasu a ani celý prvý polčas nebol úplne podľa našich predstáv, viazla nám kombinácia, hoci opticky to vyzeralo, že máme loptu dlhšie pod kontrolou. Bolo tam veľa nepresností, nevynútených chýb. V druhom polčase po strelení gólu sme mali trochu navrch. Vypracovali sme si nejaké šance, no nepremenili sme ich. Keď súper vyrovnal, potom sa hralo vabank. Mali sme dosť šancí, aby sme zvýšili náskok. Tak ako sme zápas mohli vyhrať, tak v poslednej minúte aj prehrať."

Viac o téme: Slovan Bratislava Spartak Trnava Futbal MFK Košice Slovensko Podbrezová Fortuna liga Najvyššia liga