VIDEO Nasrdený Van Gaal po prehre: Ráno ťa vyhodia, smiali sa mu fanúšikovia

Ryan Giggs a Louis van Gaal si po zlom výkone United mali čo povedaťRyan Giggs a Louis van Gaal si po zlom výkone United mali čo povedať Zdroj: SITA

MANCHESTER - Takto katastrofálny úvod do nového ročníka Premier League si hádam nikto v Manchestri nepredstavoval ani vo sne. Anglický gigant však po skvelej predsezónnej príprave musel prehĺtnuť horkú pilulku v podobe domácej prehry s outsiderom zo Swansea. Zároveň to bola prvá prehra na Old Trafforde v úvodnom zápase od roku 1972. Holandský kormidelník United Louis Van Gaal tak mal byť prečo nasrdený.

Taktiež si kouč, ktorý priviedol Holandsko k tretiemu miestu na Majstrovstvách sveta v Brazílii, musel vypočuť posmešky zo strany fanúšikov waleského klubu. "Ráno ťa vyhodia," znel mohutný a škodoradostný chorál priaznivcov Swansea, narážajúc aj na osud minulého manažéra United Davida Moyesa. Ten sa musel z klubu porúčať v priebehu nepodarenej minulej sezóny.

"Je to obrovské sklamanie, že sme prehrali prvý domáci zápas sezóny. Nehrali sme totiž tak dobre ako dokážeme," vysvetľoval po porážke nespokojny Van Gaal a pridal ďalšiu kritiku do vlastných radov: "Nepôsobili sme ako tím, V prvom polčase sme boli nervózni a kopili chybu za chybou. Za prehru som zodpovedný ja, mrzí ma to najmä kvôli fanúšikom."

Van Gaal nasadil do základnej zostavy hneď dvoch odchovancov, Blacketta a Lingarda, ktorí si odbili debut v Premier League v drese United. Predovšetkým Lingard bol vidieť, ale už v 20. minúte sa zranil a prenechal miesto Januzajovi.

Krátko na to Manchester inkasoval po strele Ki Song-Junga, ktorému odclonil obranca bývalý hráč pražskej Sparty Bony. Krátko po zmene strán vyrovnal Rooney, keď sa po štandardnej situácii presadil akrobaticky nožničkami. Pre Rooneyho to bol už 159. ligový gól za Manchester, čo je rovnaké číslo, aké dosiahli legendy United Eric Cantona, David Beckham a Roy Keane dohromady.

Následne Rooney mohol strhnúť vedenie na stranu Manchestru, ale z priameho kopu trafil len spojnicu brvna a tyče. Naopak šesť minút na to rozhodol o výhre celku z Walesu Islanďan Sigurdsson. "Mali sme viac šancí, ale to nič neznamená. Rozhodujú góly a my za stavu 1:1 ten rozhodujúci nedali, kým súper áno. A pretože sme nehrali ako tím, tak sme prehrali," dodal Van Gaal.

Viac o téme: Manchester United Swansea Van gaal
  • Zdroj: sportky.sk, ČTK