VIDEO Zápas o španielsky Superpohár skončil nerozhodne: Premiérový gól Rodrígueza

James RodríguezJames Rodríguez Zdroj: SITA

MADRID - Futbalisti Realu Madrid remizovali v úvodnom zápase španielskeho Superpohára s Atletico Madrid 1: 1. "Biely balet" viedol v mestskom derby od 81. minúty po góle letnej posily striedajúceho Jamesa Rodrígueza. Dve minúty pred koncom ale zaistil hosťom nádejnú pozíciu do piatkovej odvety Raúl García.

Atlético v prvom vzájomnom súboji od májového finále Ligy majstrov, ktoré vyhral Real 4: 1 po predĺžení, dlho odolávalo prevahe "bieleho baletu" a držalo bezgólový stav.

Víťaz Španielskeho pohára Real sa presadil až v 81. minúte, keď sa k odrazenej lopte dostal najlepší strelec uplynulého svetového šampionátu Kolumbijčan Rodríguez a strelou spoza malého vápna zaznamenal svoj prvý súťažný gól v drese "bieleho baletu".

Lenže v 88. minúte domáci neustrážili rohový kop a skórujúci García vystrelil úradujúcemu španielskemu majstrovi nádejný výsledok do domácej odvety. Na nerozhodnom stave už nič nezmenila ani situácia z 89. minúty, kedy sa Real márne dožadoval penalty za hru rukou.

Real Madrid - Atlético Madrid 1: 1 (0: 0)
Góly: 81. Rodríguez - 88. García.

Viac o téme: Španielsko Real Madrid Atlético Madrid Superpohár