Poprad vydrel víťazstvo nad dvadsiatkou a triumfoval na Tatranskom pohári

Radosť hráčov HK PopradRadosť hráčov HK Poprad Zdroj: SITA

POPRAD - Hokejisti HK Poprad sa v domácom prostredí stali víťazmi 67. ročníka turnaja o Tatranský pohár. V sobotňajšom priamom súboji o 1. miesto si "kamzíci" poradili s výberom Slovensko "20" 3:2 po predĺžení. Turnajový triumf pre Poprad zariadil v predĺžení Kasík. Druhá skončila práve slovenská dvadsiatka, tretí rakúsky tím HC Steelers Kapfenberg a na poslednej 4. priečke klasifikovali rumunské družstvo SC Miercurea Ciuc.

Za najlepšieho brankára podujatia vyhlásili Denisa Godla zo SR "20", najlepšieho obrancu domáceho Štefana Fabiana, útočníka Popradčana Arneho Kroták a najproduktívnejším hokejistom turnaja tiež domáci Tomáš Sýkora.

Výsledky sobotňajších zápasov na 67. ročníku hokejového turnaja o Tatranský pohár v Poprade:

HC Steelers Kapfenberg (Rak.) - SC Miercurea Ciuc (Rum.) 4:3 (2:0, 2:1, 0:2)
Góly: 2. Natter (Schönklener), 15. D. Winzig (Pirmann), 35. Natter (Polata), 39. Laritz (D. Winzig, Pirmann) - 34. Sjölund (Jaborník), 43. Komárek (Farkas, T. Biró), 60. Sjölund (Zs. Molnár)

HK Poprad - Slovensko "20" 3:2 po predĺžení (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
Góly: 5. Kroták (Fabian, Paločko), 37. T. Sýkora (Matis, Kasík), 65. Kasík (Kroták) - 35. Sukeľ (Hrušík), 42. Petráš (Tábi)

Viac o téme: Poprad Dvadsiatka Tatranský pohár