VIDEO Pomsta bola sladká: Argentína vyprášila majstrov sveta!

Angel Di María (vľavo) so spoluhráčmi oslavuje gól ArgentínyAngel Di María (vľavo) so spoluhráčmi oslavuje gól Argentíny Zdroj: SITA

DÜSSELDORF - Futbalisti Argentíny zvíťazili v stredajšej repríze finále uplynulého svetového šampionátu nad čerstvými majstrami sveta Nemcami 4:2.

V prvom vzájomnom stretnutí oboch tímov od brazílskeho súboja o zlato, v ktorom zariadil triumf "Nationalelf" 1:0 po predĺžení Mario Götze, mali gólovo navrch juhoamerickí hráči. Pod ich prestížne víťazstvo v príprave na pôde v Düsseldorfe sa najvýraznejšie podpísal Angel Di María, ktorý jeden gól dal a na ďalšie tri prihral.

Už v 8. minúte sa do prvej gólovej šance dostal domáci útočník Gomez po vysunutí od Kramera, navrátilec do národného mužstva však mieril len do rúk pozorného Romera. Ofenzívne výpady Argentíny režíroval aktívny Di María a práve po jeho centri do pokutového územia si v 20. minúte zbehol za domácu obranu Agüero a pohotovo skóroval. V závere polčasu mohol vyrovnať Schürrle, z ťažkého uhla však netrafil presne, a tak na druhej strane udreli z protiútoku opäť hostia. Di María zaviezol loptu do šestnástky a po ďalšom centri z pravej strany sa presným volejom prezentoval Lamela - 0:2.

Po zmene strán nahradil Neuera v nemeckej bráne Weidenfeller, vstup do druhého polčasu si však predstavoval inak. V 47. minúte umiestnil Fernandez hlavou za jeho chrbát ďalší center výborne hrajúceho Di Maríu a ten sa už o tri minúty neskôr po bezchybnej kombinácii na jeden dotyk presadil aj sám. Na druhej strane prišla rýchla odpoveď z kopačky Schürrleho, ktorý na dvakrát po rohu prekonal Romera. Nemci korigovali ešte v 78. minúte, Götzeho volej sa odrazil od jedného z brániacich hráčov do siete.

/Düsseldorf/
Nemecko - Argentína 2:4 (0:2)
Góly: 52. Schürrle, 78. Götze – 20. Agüero, 40. Lamela, 47. Fernandez, 50. Di María

Viac o téme: Nemecko Futbal Reprezentácia 2014 Argentína Angel Di María Prípravný zápas