VIDEO Španielsko po drvivom triumfe lídrom našej skupiny, Bielorusi zachránili aspoň bod

Sergio Ramos a Stefan Ristovski v hlavičkovom súbojiSergio Ramos a Stefan Ristovski v hlavičkovom súboji Zdroj: SITA

MADRID - Španielski futbalisti potvrdili úlohu obrovských favoritov, keď v pondelkovom zápase 1. kola C-skupiny kvalifikácie ME 2016 deklasovali vo Valencii reprezentáciu Macedónska 5:1. Zverenci trénera Vicente del Bosqueho, ktorí na MS v Brazílii stroskotali šokujúco už v skupinovej fáze, si do tabuľky pripísali prvé tri body.

Rozhodujúce chvíle súboja prišli po úvodnej štvrťhodine hry. Najskôr premenil jedenástku Sergio Ramos a už o niekoľko sekúnd neskôr Paco Alcacer po prihrávke Juanfrana zvýšil na 2:0. Hostí vrátil do hry premenenou jedenástkou v 28. minúte Ibraimi, no gólom do šatne opäť zvýraznil náskok favorita Busquets. V 50. minúte Silva definitívne zlomil odpor súpera gólom na 4:1. Fabregas ešte nastrelil brvno a "La Furia Roja" mala aj ďalšie šance, ďalšiu však premenil až v nadstavenom čase Pedro a spečatil na konečných 5:1.

V ďalšom súboji skupiny, v ktorej účinkuje aj Slovensko, vzalo Luxembursko cenný bod kandidátovi na postup Bielorusku. V 43. minúte otvoril skóre Gerson, aspoň remízu pre Bielorusov zariadil v 78. minúte Dragun.

C-skupina:

VALENCIA
Španielsko - Macedónsko 5:1 (3:1)
Góly: 16. S. Ramos (z pok. kopu), 17. Paco Alcácer, 45.+ S. Busquets, 50. David Silva, 90.+ Pedro Rodríguez - 28. Ibraimi (z pok. kopu), ŽK: 36. Koke, 83. Fábregas - 14. Ristovski, 25. Abdurahimi, rozhodoval: Sidiropulos (Gréc.)

Španielsko: Casillas - Juanfran, S. Ramos (68. Bartra), Raúl Albiol, Alba - S. Busquets - Pedro Rodríguez, Fábregas, Koke (77. El Haddadi), David Silva - Paco Alcácer (57. Isco)

Macedónsko: Pacovski - Ristovski, Mojsov, Sikov, Cuculi, Alilovski (46. Demiri) - Ibraimi, Spirovski (64. Radeski), Trajkovski, Abdurahimi (74. Velkoski) - Jahovič

LUXEMBURG
Luxembursko - Bielorusko 1:1 (1:0)
Góly: 42. Gerson - 78. Dragun, ŽK: 5. Ch. Pereira, 28. Jans, 34. Gerson, 45. Da Mota, 81. Payal - 68. Olechnovič, 81. Martynovič, rozhodoval: Mažeika (Lit.)

Luxembursko: Joubert - Jänisch, Philipps, Schnell, Jans - Da Mota (67. Laterza), Gerson, Ch. Pereira, Holter (80. Payal) - Bensi - Turpel (63. Luisi)

Bielorusko: Gutor - Šitov, Martynovič, Filipenko, Veretilo (62. Stasevič) - Olechnovič (77. Aleksievič) - Kalačev, Kisľak (73. Kornilenko), Krivec, Balanovič - Dragun