VIDEO Červení diabli vstávajú z mŕtvych: Hviezdne posily ohúrili Anglicko

Ander Herrera, Angel Di María a Juan Mata sa radujú z góluAnder Herrera, Angel Di María a Juan Mata sa radujú z gólu Zdroj: SITA

MANCHESTER - Futbalisti Manchestru United prvýkrát pod trénerom Louisom van Gaalom zvíťazili v anglickej Premier League. V 4. kole anglickej ligy zdolali Queens Park Rangers 4:0. Po góle a asistencii si pripísali nové posily Ángel Di María a Ander Herrera a tiež Wayne Rooney, ktorý sa 175. gólom v kariére vyrovnal na tretej priečke historickej tabuľky strelcov Premier League legende Arsenalu Thierrymu Henrymu.

Van Gaal mal konečne k dispozícii všetky posily vrátane Roja, Blinda či Falcaa, ktorý začal len na lavičke. Žiarili však najmä posily do zálohy Di María a Herrera. V 24. minúte zahral Di María priamy kop približne z 40 metrov a loptu zakrútil tak dobre, že aj keď ju v zhluku hráčov vo vápne nikto nezasiahol, zapadla presne k tyči. "Veľa sme túto rozohrávku priamych kopov trénovali, takže to nebola náhoda," povedal po zápase Di María.

O navýšenie skóre sa postaral Herrera, ktorému po rýchlej akcii po ľavom krídle pripravil šancu Rooney a španielsky stredopoliar sa z vápna trafil presne. Ešte do prestávky si obaja úlohy vymenili a tentoraz zvýšil Rooney.Po zmene strán niekoľkokrát pohrozil aj útok QPR, ale brankár De Gea svoj ​​tím podržal. Namiesto toho v 58. minúte našiel Di María krásnou prihrávkou Matu, ktorý dal výsledku definitívnu podobu strelou pod brvno.

"Výsledok je fantastický, ale môžeme hrať ešte oveľa lepšie. Predsa len sme kvôli reprezentačnej prestávke nestihli veľa spoločných tréningov, hráči sa vrátili unavení kvôli časovému posunu, ale napriek tomu za sebou máme veľmi dobrý nový štart do sezóny," naznačil Van Gaal, že na prvé tri zápasy v oslabenej zostave chce zabudnúť.

Tréner Manchestru ocenil najmä Di Mariov výkon. "Či hral dobre? No ak pomôžete vytvoriť tri góly a prvý sám strelíte, tak nemôžete hrať zle," dodal Van Gaal.

Viac o téme: Manchester United Louis van Gaal Angel Di María