Stümpel pomohol Nitre tromi bodmi, o výhre Trenčína rozhodol Lintner

Zľava: Miroslav Lipovský z HK 36 HANT Skalica, Michal Hlinka z Dukly Trenčín a Filip Krejčiřik z HK 36 HANT SkalicaZľava: Miroslav Lipovský z HK 36 HANT Skalica, Michal Hlinka z Dukly Trenčín a Filip Krejčiřik z HK 36 HANT Skalica Zdroj: SITA

ŽILINA - Zápas aktuálneho vicemajstra s posledným tímom uplynulého ročníka súťaže sa odvíjal podľa papierových predpokladov. Už po štrnástich sekundách otvoril skóre stretnutia Tománek, ktorý dorazil puk po strele Nováka do odkrytej brány.

Žilina prehrala pod Dubňom s Nitrou

Formácia nestarnúceho centra Jozefa Stümpela sa postarala o víťazstvo hokejistov Nitry v utorňajšom stretnutí 3. kola Tipsport extraligy 2014/2015 na ľade Žiliny 5:3. Prvá päťka hostí na čele so 42-ročným stredným útočníkom strelila štyri góly a dohromady nazbierala deväť kanadských bodov. Skóre duelu otvoril už v 14. s kanonier Roman Tománek, v 6. min viedli Nitrania 2:0. Ján Šimko v 10. min síce znížil, ale Stümpel vrátil svojmu tímu ešte do konca prvej tretiny dvojgólový náskok. V úvode prostrednej časti hry skorigoval Jaroslav Kristek, ale Stümpel znova zvýšil na 4:2. Úvodnú gólovú trojminútovku druhej tretiny zavŕšil presným zásahom Žilinčan Jiří Moravec. Poisťujúci piaty presný zásah pridali zverenci Antonína Stavjaňu v 53. min z hokejky Henricha Ručkaya.

MsHK DOXXbet Žilina - HK Nitra 3:5 (1:3, 2:1, 0:1)
Góly: 10. J. Šimko (Kanko, Drábek), 21. Kristek (Milan Procházka, J. Kubiš), 23. J. Moravec (Milan Procházka) - 1. Tománek (Michal Novák), 6. Lelkeš (Bajtek, Piačka), 17. Stümpel (H. Ručkay, Nádašdi), 22. Stümpel (Ordzovenský), 53. H. Ručkay (Stümpel, Tománek). Rozhodovali: T. Orolín - R. Bednár, R. Gavalier, vylúčení: 5:4, navyše: Nádašdi (Nitra) 10 minät za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, striedania: 533 divákov

Trenčín sa tešil až po nájazdoch

Hokejisti Trenčína sa v druhom domácom zápase Tipsport extraligy 2014/2015 dočkali prvého víťazstva - po samostatných nájazdoch. "Vojaci" v utorkovom stretnutí 3. kola viedli nad Skaličanmi 1:0 aj 3:2, ale hosťom sa necelých šesť minút pred naplnením riadneho hracieho času podarilo vyrovnať. V predĺžení gól nepadol a v rozstrele rozhodol o dvoch bodoch pre domácich obranca Richard Lintner. Ten si pri druhom góle pripísal asistenciu.

Dukla Trenčín - HK 36 Hant Skalica 4:3 po sam. nájazdoch (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 9. V. Nemec (L. Kozák, T. Melichárek), 33. Daniška (Lintner), 48. Šišovský (L. Kozák, T. Melichárek), rozhodujúci sam. nájazd Lintner - 24. Méry (R. Školiak, Jabrocký), 31. Jabrocký (R. Školiak, Méry), 55. Méry
Vylúčení: 1:4 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Výleta, Holienka, 1492 divákov

Trenčín: Konrád - L. Kozák, Lintner, Novajovský, Andersons, Husák, T. Bokroš, M. Habšuda, Daniška - J. Gašparovič, V. Nemec, T. Melichárek - O. Mikula, Róbert Petrovický, Radivojevič - Šišovský, Michal Hlinka, Komínek - Šimíček, P. Stantien, Pardavý ml.

Skalica: M. Lipovský - Nechala, Gründling, I. Jankovič, Mikéska, Krejčiřík, P. Horváth, Popela - Jabrocký, R. Školiak, Méry - Vaškovič, B. Mráz, Stloukal - J. Jurík, Štumpf, Chylo - Bene, Dvonč, Bezúch

Košice bodovali aj v Piešťanoch

Hokejisti majstrovských Košíc zdolali Duklu Trenčín na jej ľade v piatok 2:1 a rovnakým futbalovým výsledkom vybojovali tri body aj v utorok v rámci 3. kola Tipsport extraligy 2014/2015 v Piešťanoch. Na presný zásah Gabriela Spilara zo 4. min ešte odpovedal v druhej tretine Branislav Rapáč, ale gól Adama Lapšanského v 48. min už zostal bez domácej odozvy. Košičania vyhrali všetky tri doterajšie ligové súboje v ročníku a na konte majú osem bodov. Piešťany na víťazstvo stále čakajú.

ŠHK 37 Piešťany - HC Košice 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Góly: 25. B. Rapáč (Kutálek, Rais) - 4. Spilar (Jenčík, P. Bartoš), 48. Lapšanský
Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Baluška - M. Orolin, Tvrdoň, 860 divákov

Piešťany: Šúrek - Škadra, Šedivý, Rais, Brňák, Cunik, Valjent, Srnec, Bučka - T. Klempa, Mišura, Románek - Kutálek, Holovič, B. Rapáč - Haring, Hamrák, Lichanec - P. Brzobohatý, M. Toman, Vaculín

Košice: Hylák - Cebák, Jánošík, Černák, Štrbák, Drgoň, Philipp, Hinďoš, Šeda - Lapšanský, Hrnka, M. Bartánus - Spilar, P. Bartoš, Jenčík - Sojčík, Češík, Bicek - Matúš Chovan, M. Kolena, Stupka

Zvolen zdolal Poprad, v druhej tretine dal 4 góly za 5 minút

Štyri góly za necelých päť minút v druhej tretine, päť rozličných strelcov a víťazstvo 5:3 dosiahol hokejový Zvolen v utorňajšom stretnutí 3. kola Tipsport extraligy 2014/2015 proti Popradu. Na gól Petra Hraška zo 7. min odpovedal pred koncom prvej tretiny popradský Lukáš Hvila, ale presné zásahy Andreja Hebara, Kamila Brabenca, Tomáša Škvaridla a Radovana Puliša v rozpätí 23. - 28. min znamenali rozhodujúci zvolenský náskok 5:1. V poslednej časti hry kozmeticky upravili skóre Peter Gápa a znova Hvila.

HKM Zvolen - HK Poprad 5:3 (1:1, 4:0, 0:2)
Góly: 7. Hraško (Michal Chovan), 23. Hebar (Bortňák, Škvaridlo), 25. Brabenec (Obdržálek, Puliš), 27. Škvaridlo (Bortňák), 28. Puliš (Brabenec, Obdržálek) - 18. Hvila (Bartečko, T. Sýkora), 48. Gápa (R. Suchý), 53. Hvila (T. Sýkora, R. Rapáč)
Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Gajan, Smrek, 1339 divákov

Zvolen: Šimko - Bagin, Juraško, L. Pokovič, Hraško, Pichnarčík, S. Tomko, T. Varholík, Dervarič - Puliš, Brabenec, Obdržálek - Podkonický, L. Jurík, Michal Chovan - Škvaridlo, Bortňák, Hebar - M. Sloboda, Čanky, Martin Ďaloga

Poprad: Kostúr - Kurali, R. Suchý, Dinda, Fabian, Malina, Kasík, Pitka, Makovský - Hvila, Bartečko, T. Sýkora - Kroták, Takáč, Paločko - R. Rapáč, L. Paukovček, Matis - Štrauch, Boltun, Gápa

Bystričania vyhrali v Martine, vybavil to Kytnár

Hokejisti Martina v utorňajšom domácom stretnutí 3. kola Tipsport extraligy 2014/2015 proti Banskej Bystrici ani raz neviedli, dva razy ešte dotiahli súperov jednogólový náskok, ale tretíkrát sa im to nepodarilo a prehrali 2:3. Hviezdou duelu bol center "baranov" Milan Kytnár, ktorý dva góly dal a na rozhodujúci prihral Máriovi Lunterovi v 57. min. Prvý presný zásah hostí sa zrodil v oslabení.

MHC Mountfield Martin - HC '05 Banská Bystrica 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)
Góly: 14. T. Varga (Galamboš), 34. Galamboš (L. Klíma, J. Markovič) - 8. Kytnár (Handlovský), 19. Kytnár (Bendík, Matoušek), 57. M. Lunter (Kytnár)
Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Lokšík - Korba, Rovenský, 2350 divákov

Martin: J. Čech - Matejka, I. Ďatelinka, Tupý, Kolba, Dvořák, P. Smrek, Rusina, Brcko - T. Varga, Galamboš, J. Markovič - Važan, Fujerík, A. Themár - Suja, T. Klíma, Finsterle - L. Klíma, Illo, O. Jokeľ

Banská Bystrica: Wiikman - Nicastro, Montgomery, P. Lunter, Bambúch, Predajniansky, Biro, Rosandič, Gachulinec - M. Hudec, Kytnár, Kudrna - Kafka, Preisinger, Handlovský - Lamper, Block, M. Lunter - Bendík, Zigo, Matoušek

Viac o téme: Jozef Stumpel HK Nitra MSHK Doxxbet Žilina
  • Zdroj: TASR, SITA