VIDEO Juventus zostáva stopercentný: Derby proti AC rozhodol Tévez

Adil Rami a Carlos Tévez v súbojiAdil Rami a Carlos Tévez v súboji Zdroj: SITA

MILÁNO - Futbalisti Juventusu Turín zvíťazili v šlágri tretieho kola talianskej ligy na ihrisku milánskeho AC 1: 0. Rozhodujúci gól strelil v 71. minúte Carlos Tévez. Duel bol špeciálny pre kouča Juventusu Massimiliana Allegriho, ktorý do tohtoročného januára trénoval práve AC Miláno a v sezóne 2010/2011 s ním získal ligový titul.

Na väčšie šance si fanúšikovia na San Sire museli počkať až do druhej časti prvého polčasu. K nebezpečnej hlavičke sa dostal po Muntariho centri Honda, Buffon bol ale pripravený. Na druhej strane Abbiati, ktorý v bránke nahradil zraneného Diega Lópeza, musel zasahovať proti strelám Llorenteho a Pereyra, Marchisiov prízemný pokus skončil na žrdi.

V 71. minúte otvoril skóre strelec dvoch gólov z utorňajšieho zápasu Ligy majstrov proti Malmö (2: 0) Carlos Tévez, ktorého podareným pasom do šance poslal Pogba. V 76. minúte vystriedal Poliho útočník Fernando Torres, a nastúpil do prvého zápasu v drese AC Miláno. K vyrovnaniu ale nepomohol, "Rossoneri" prvýkrát v sezóne stratili body. Juventus zostáva stopercentný.

Cesena - Empoli 2:2 (2:0)
Góly: 30. Marilungo, 32. Defrel - 55. Tavano (z pok. kopu), 72. Rugani

AC Miláno - Juventus 0:1 (0:0)
Gól: 71. Tévez

Viac o téme: Futbal Juventus Turín Ac miláno