Hokejový Slovan si doma spravil hanbu aj s novým trénerom: Piskot po štvrtom góle Záhrebu

Nový tréner Petri Matikainen na lavičke SlovanaNový tréner Petri Matikainen na lavičke Slovana Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Ťažkopádna rozohrávka, slabý dôraz a individuálne chyby. Slovanisti strieľali, ale puky im odskakovali a nedokázali streliť gól ani z presilovky. Hokejový Slovan Bratislava hral prvý raz pod vedením nového trénera Petriho Metikainena z Fínska, no po skvelom úvode prehral piaty zápas v rade. Belasí stratili ďalších fanúšikov, po prehre 1:4 s Medveščakom Záhreb mnohí z necelých ôsmich tisícok divákov vyjadrili nespokojnosť piskotom. Belasí navyše tiež nezvládli prehru a po poslednej sekunde sa pustili do hráčov súpera.

Do bránky sa od začiatku zápasu postavil švédsky gólman Johan Backlund, v pozícii siedmeho obrancu nechal na striedačke kritizovaného Vladimíra Mihálika. Na súpisku sa nezmestil opäť Brejčák, fínsky kouč nechal bojovať o miesto v zostave aj Tičara a Whita, Ölvecký je na listine zranených hráčov s problémami v dolnej časti tela.

Hneď v úvode dostal úder do hlavy Štajnoch, s ktorým to nevyzeralo dobre, rozhodcovia poslali za trest na 5 minút a do konca zápasu vinníka Katiča.

Neuveriteľmný nápor Slovana od prvých sekúnd, belasí útočia a napádajú súpera, Medveščak sa zatiaľ nedostal k ničomu. Za všetko hovoria štatistiky - pomer striel za prvých desať minút 11:1 pre belasých. Šance mali Vondrka, Sersen, Štajnoch či Hudáček. Belasým chýbal na hokejke pokoj prameniaci zo sebavedomia, súpera prestrieľali, ale gól nedali.

Slovan sa dočkal v úvode druhej tretiny, Vondrka si skvelo spracoval puk, našiel Nagya na druhej strane a ten sa nemýlil a krásne trafil roh bránky - 1:0. Belasí si dlho vedenie neudržali, Medveščak vyťažil z minima maximum a iba šiesty pokus na bránku premenil Pelletier, keď síce tiesnený, ale krásne prekvapil strelou Backlunda.

Belasí doplácajú na individuálne chyby aj naďalej, v presilovke v polovici zápasu stratil puk Tičar a Thomas sa rútil sám na Backlunda, no ten jeho pokus vykryl. Následne dostal presilovku Medveščak, najprv pohrozil, puk však vyhodil Bartovič. K puku sa dostal St. Pierre, pálil do betónov švédskeho gólmana, no odrazený puk v rýchlosti poslal za Backlunda Segal.

Tretia tretina priniesla dve presilovky Slovanu, minútu hral vo výhode o dvoch hráčov, no gól nedal, jeho tlaku chýbal nápad a kreativita, hráči strieľali, no len do hradby obrancov, navyše Záhrebčania ukážkovo bojovali. Belasí strieľali z každej šance, no keď šesť minút pred koncom Sigalet s Fosterom neutsrážili zabudnutého Segala, ktorý zdiaľky trafil do rohu bránky až to zacvendžalo, bolo rozhodnuté.

Následne hral Slovan presilovku, no Bjorkstrand sa dostal k puku a šikovne prestrelil obranu i gólmana a zvýšil na 4:1 pre svoj tím. Vtedy diváci, nahnevaní na domácich hráčov, tlieskali súperovi a belasých vypískali.

Slovan Bratislava - Medveščak Záhreb 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)

Gól: 21. Nagy (Vondrka) - 27. Pelletier (Segal), 34. Segal (St. Pierre, Pelletier), 55. Segal (Pelletier, St. Pierre), 56. Bjorkstrand (Murray), 7985 divákov

SLOVAN: Backlund - Baranka, Sersen, Sigalet, Foster, Starosta, Štajnoch - Vondrka, Nedorost, Nagy - Bartovič, Surový, Jeglič - Hudáček, Bližňák, Netík - Lunter, Šťastný, Murley

Viac o téme: Medveščak záhreb HC Slovan Bratislava
  • Zdroj: kt; Športky