15 bodov Slovákov v českej extralige: Olomouc vyhnal Lašáka z brány

Liberec prehral na ľade OlomoucaLiberec prehral na ľade Olomouca Zdroj: hcbilitygri.cz

PRAHA - Hokejisti HC Oceláři Třinec vyhrali v piatkovom zápase 6. kola Tipsport extraligy nad HC Škoda Plzeň 3:1. Dvomi asistenciami pomohol domácim k víťazstvu slovenský útočník Vladimír Dravecký. K víťazstvu Mladej Boleslavi 3:1 nad Karlovymi Varmi prispel jednou asistenciou obranca Peter Trška a gólovú prihrávku si pripísal aj útočník Radoslav Tybor. Jeho Pardubice vyhrali v Zlíne 3:1.

V stretnutí Olomouc - Liberec (4:3) sa do štatistík zapísali štyria slovenskí hokejisti. Pod víťazstvo nováčika sa zhodnou bilanciou 1+1 podpísali útočník Martin Cibák a obranca Ivan Majeský, v drese hostí strelil gól Martin Bartek a asistenciu si pripísal Martin Bakoš. Brankár Liberca Ján Lašák inkasoval v prvej tretine tri góly a od druhej tretiny ho vystriedal Marek Schwarz.

V skvelom štarte do sezóny pokračujú hokejisti Litvínova, ktorí neprehrali šesť zápasov a so skóre 23:9 sú na čele tabuľky. V piatok vyhrali severočesi v Hradci Králové 2:1, keď víťazný gól strelil v 32. minúte slovenský útočník Juraj Majdan.

Sparta Praha vyhrala v Brne vysoko 8:1, jeden gól zaznamenal slovenský útočník Lukáš Cingel, dve asistencie si pripísal ďalší útočník Martin Réway. Hviezdou duelu bol strelec štyroch gólov a jednej asistencie Lukáš Klimek. Päť z ôsmich gólov inkasoval brankár Marek Čiliak, ktorý vystriedal Martina Faltera už v 11. minúte za stavu 0:3.

HC Oceláři Třinec - HC Škoda Plzeň 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Góly: 29. Irgl, 35. Orsava (DRAVECKÝ), 58. Rákos (DRAVECKÝ) - 60. T. Sýkora
Peter Hamerlík (Třinec) nechytal

BK Mladá Boleslav - HC Energie Karlove Vary 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
Góly: 11. Mikulík (TRŠKA), 31. Pabiška, 38. Lenc - 52. Kverka
Michal Valent (Mladá Boleslav) nechytal

PSG Zlín - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Góly: 21. Köhler - 17. Kaut, 22. Nahodil (TYBOR), 45. Radil
Tomáš Halász (Pardubice) nechytal

HK Mountfield Hradec Králové - HC Verva Litvínov 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Góly: 17. Valcourt - 20. Chaloupka, 32. MAJDAN

HC Olomouc - Bílí Tygři Liberec 4:3 (3:1, 1:1, 0:1)
Góly: 1. Marosz (RÁC), 10. CIBÁK (RÁC), 17. Škůrek, 26. IVAN MAJESKÝ (RÁC) - 20. Valský, 32. BARTEK, 53. Bulíř (BAKOŠ)
Ján Lašák (Liberec) chytal prvú tretinu

HC Kometa Brno - HC Sparta Praha 1:8 (1:3, 0:3, 0:2)
Góly: 16. Čermák - 4. J. Hlinka, 9. CINGEĽ, 11. Klimek, 21. Klimek, 25. D. Přibyl, 37. Rolinek, 55. Klimek (RÉWAY), 60. Klimek (RÉWAY)