VIDEO Slovan prehral aj druhý zápas: Výhru Neapola zabezpečil skvelý Hamšík

Marek Hamšík oslavuje gól proti SlovanuMarek Hamšík oslavuje gól proti Slovanu Zdroj: TASR

BRATISLAVA - Futbalisti bratislavského Slovana neodštartovali tento ročník Európskej ligy podľa svojich predstáv. Po päťgólovom debakli v Berne si prehru pripísali aj doma. Zápas proti SSC Neapol s Marekom Hamšíkom prehrali 0:2 a ešte viac si skomplikovali situáciu v skupine I. Zverenci trénera Františka Straku sa v EL najbližšie opäť pred domácim publikom predstavia 23. októbra proti rivalovi Sparte Praha.

Zápas sa začal, úvodný výkop obstarali hosťujúci hráči. Prvé minúty sa niesliv znamení opatrnosti, žiaden z tímov sa nechcel dopustiť chyb, ktorá by znamenala nutnosť doťahovať už od začiatku zápasu. V 17. minúte sa mohol presadiť hviezdny Marek Hamšík, avšak jeho strela spoza šestnástky mierila tesne nad bránu. Už o pár momentov na to mohol Neapol udrieť, no De Guzman vo veľkej príležitosti zakončoval nedôrazne a s jeho strelou Perniš problémy nemal.

Aj v ďalších minútach podkurovali prevažné hráči talianskeho tímu, no ani v 27. minúte sa De Guzman nedokázal presadiť, pretože jeho strelu zblokoval Gorosito. Slovanisti si koledovali aj v ďalších momentoch a v 35. minúte sa im to vypomstilo. Hamšík si po nádhernom centri za obranu domácich skvele naskočil a hlavičkou prekonal Perniša.

Neapol mohol vzápätí vyhrávať aj väčším rozdielom, no Mertensovu strelu brankár belasých kryl. De Guzman následne opäť nevyužil svoju príležitosť, stav je tak po prvom polčase stále priaznivejší pre hráčov SSC Neapol.

Druhá polovica zápasu sa začala rovnako, ako skončila predchádzajúca. Neapol kontroloval hru a slovanisti sa nevedeli dostať do tempa. Rožky začali vystrkovať až v 57. minúte. Najskôr loptu do siete dopravil Čikoš, avšak čiarový rozhodca správne odpískal ofsajd. Prvú veľkú šancu Slovana následne spálil striedajúci Milinkovič, ktorý z dobrej pozície úplne osamotený hlavičkoval mimo.

Zaujímavé chvíle priniesla 70. minúta. Po tom, čo Hamšíka na jednej strane odzbrojil Gorosito, Milinkovič nepríjemnou strelou v protiútoku prinútil Cabrala k prvému zákroku v zápase. Keď sa už zdalo, že sa domáci nadychujú k tlaku, prišiel nádherný center Hamšíka, po ktorom už striedajúci Higuaín nemal problém zakončiť hlavičkou do protipohybu Perniša.

Aktívny Milinkovič mohol znížiť, ale ťažkú loptu sa mu do odkrytej brány nasmerovať nepodarilo. V 80. minúte mal Slovan smolu. Milinkovič zahrával zo sľubnej pozície priamy kop, no loptu zakrútil iba do brvna. V 88. minúte mohol byť rozdiel v skóre už trojgólový, no Perniš skvelým vybehnutím zmaril rodiacu sa šancu Neapola. Slovanu sa už nepodarilo stav upraviť ani kozmeticky a tak si pripísal prehru aj v druhom zápase tohto ročníka Európskej ligy.

ŠK Slovan Bratislava - SSC Neapol 0:2
Góly: 35. Hamšík, 74. Higuaín, ŽK: Kubík, Rozhodovali: Strahonja - Premužaj, Krmar (všetci Chorv.), 10.783 divákov

Slovan Bratislava: Perniš - Čikoš, Niňaj, Gorosito, Jablonský - Grendel (46.Milinkovič), Lásik (81. Kolčák) - Kubík (71.Žofčák), Halenár, Peltier - Soumah

SSC Neapol: Cabral - Maggio, Koulibaly, Britos, Ghoulam - David Lopez, Inler - De Guzman (63.Callejón), Hamšík (80.Mesto), Mertens - Zapata (73.Higuaín)

František Straka, tréner Slovana: "Aj keď sme prehrali, myslím, že sme odovzdali maximum. Chceli sme hrať na nulu vzadu čo najdlhšie. Neapol nám ale ukázal, že je to extratrieda. Druhý polčas sme sa zdvihli, prišiel Marko Milinkovič a bolo to poznať. Škoda, že Marko tam nedal svoje šance. Mohol byť iný výsledok. Ale to je len keby. Potom prišiel druhý gól, hoci som hráčom kričal, aby si na Higuaina dali pozor. Myslím, že sa dá povedať, že náš výkon bol oproti iným zápasom lepší. Ak by sme takto hrali aj v predchádzajúcich dueloch, boli by sme niekde inde. Sila súpera je veľká. Ak by sme hrali harakiri, asi by sme skončili horšie. Chceli sme zavrieť stred. Obrovský rozdiel je ten, že oni hrali pod stresom futbal, vedeli si nahrať a my sme odkopávali loptu. My sme sa sústredili na to, ako neurobiť chybu. A to je ten diametrálny rozdiel medzi hráčmi oboch klubov."

Rafael Benitez, tréner SSC Neapol: "Som spokojný s ďalšou výhrou v skupine. Výsledok nie je zásluhou jednotlivcov, ale celého tímu. Zápas sa mi páčil, hrali sme uvoľnene a moji hráči si opäť získali dôveru. Dúfam, že takto podobne budeme pokračovať aj v ďalších zápasoch."