Schmiedlová prešla do 2. kola, v Linzi zdolala Nemku Beckovú

Kristína SchmiedlováKristína Schmiedlová Zdroj: SITA

LINZ - Slovenská tenistka Karolína Schmiedlová postúpila do 2. kola dvojhry na turnaji WTA International Generali Ladies v rakúskom Linzi (dotácia 250 000 USD, tvrdý povrch Deco-Turf v hale). Mladá Slovenka mala pôvodne v úvodnom súboji čeliť niekdajšej jednotke svetového rebríčka Viktorii Azarenkovú z Bieloruska, ale napokon bola jej súperkou Nemka Annika Becková, nad ktorou zvíťazila za 116 minút.

V zápase plnom zvratov viedla Schmiedlová v prvom sete 3:0 i 5:4, ale potom prehrávala 5:6 a mala manko brejku. Hrozbu straty setu odvrátila čistou hrou. V tajbrejku otočila z 0:3 na 5:3 a potom využila za stavu 7:6 druhý setbal. V druhom dejstve šnúrou troch gemov išla 20-ročná Košičanka do vedenia 3:2, následne si obe hráčky po dvakrát prehrali svoj servis. Schmiedlová v desiatom geme zužitkovala čistou hrou výhodu podania na ukončenie duelu po takmer dvojhodinovom boji. Jej súperka v osemfinálovom 2. kole vzíde z dvojice Barbora Záhlasová-Strýcová (ČR-6) - Stefanie Vögeleová (Švaj.).

Anna Karolína SCHMIEDLOVÁ (SR) - Annika Becková (Nem.) 7:6 (6), 6:4,
Marina Erakovicová (N. Zél.) - Caroline Garciová (8-Fr.) 6:2, 4:6, 6:4

Viac o téme: Karolína Schmiedlová Annika Becková
  • Zdroj: TASR, SITA