VIDEO Fantastická kvalifikácia Slovenska pokračuje: Po Španieloch padlo aj Bielorusko!

Marek Hamšík oslavuje gól proti BieloruskuMarek Hamšík oslavuje gól proti Bielorusku Zdroj: SITA

BORISOV - Slovenská futbalová reprezentácia nestratila body ani vo svojom treťom vystúpení v C-skupine kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2016 do Francúzska, keď v nedeľu vyhrala v Borisove nad domácim Bieloruskom 3:1. Slováci sú s deviatimi bodmi na prvom mieste tabuľky a kvalifikáciu majú veľmi dobre rozohranú.

Zverenci Jána Kozáka mali loptu častejšie na kopačkách, ale dlho sa nedokázali presadiť proti obrannému valu súpera. Až v 65. min po presne načasovanej prihrávke od Vladimíra Weissa odklial bieloruskú bránku Marek Hamšík, ktorý sa tešil z dvanásteho gólu v reprezentačnej kariére. Potom prevzali iniciatívu domáci a vyťažili z nej vyrovnanie zásluhou Timofeja Kolačova. Vedenie na slovenskú stranu strhol druhým presným zásahom v zápase Marek Hamšík. V závere ešte víťazstvo prikrášlil Stanislav Šesták.

Slováci mali od úvodu viac z hry a loptu častejšie vo svojej moci. V 7. min po priťuknutí Weissa pálil Ján Ďurica a Ževnov len s námahou vyrazil na rohový kop. Po ňom Škrtel sklepol loptu pre Kucku, ktorý zblízka trafil hlavou do brankára Ževnova. Veľa futbalovej krásy diváci na poloprázdnom štadióne v prvom polčase nevideli. Chýbali priamočiare akcie, viac sa rozohrávalo do šírky, prechod do útoku nebol silnou stránkou žiadneho z tímov. Slováci sa nedokázali presadzovať proti hustej defenzíve Bielorusov, ktorí z pozornej obrany prechádzali do rýchlych protiútokov a hrozili najmä centrovanými loptami. V 38. min zasahoval Kozáčik po strele Kolačova z 25 m, z rýchleho protiútoku potom po centri Maka stiahol loptu pred kopačkami Gyömbéra pozorný Ževnov.

V úvode druhého polčasu sa dostal k šanci z hranice šestnástky Hamšík, na jeho polovysokú strelu dokázal brankár Bieloruska včas zareagovať. Slováci mali loptu častejšie na svojich kopačkách, naďalej im ale chýbal väčší pohyb a aktivita smerom dopredu. V tomto smere bol azda najlepší Weiss. Po hodine hry sa podarilo Slovákom krátkymi prihrávkami dostať za obranu Bieloruska, Ževnov si poradil aj s Makovým pokusom. Na opačnej strane pohrozil po rýchlom brejku striedajúci Gordejčuk. V 65. min po rýchlom protiútoku našiel Weiss presne Hamšíka, ktorý sa neuponáhľal, trafil loptu perfektnou krížnou strelou do ľavého horného rohu a otvoril skóre. V 69. min poslal loptu Balanovič tesne vedľa pravej žrde. Bielorusi sa museli vytiahnuť zo svojej ulity a viackrát nebezpečne pohrozili. Kozáčik sa nenechal prekvapiť po nepríjemnej strele Kriveca a poradil si aj nepríjemnou loptou smerujúcou na voľného Gordejčuka. V 79. min vyťažili Bielorusi z aktivity vyrovnanie, Kalačov mal v šestnástke dostatok času a priestoru, aby prestrelil slovenského gólmana. V 84. min napálil Stoch loptu po zaváhaní Ževnova do žrde, odrazená lopta sa dostala k Hamšíkovi, ktorý strhol opäť vedenie na slovenskú stranu. Slováci si už v závere postrážili vedenie, víťazstvo v nadstavenom čase ešte prikrášlil Stanislav Šesták. Zverenci Jána Kozáka si z Borisova odvážajú tri body.

C-skupina (Borisov):

Bielorusko - Slovensko 1:3 (0:0)
Góly: 79. Kolačov - 65. a 84. Hamšík, 90.+ Šesták, ŽK: 49. Verchovcov, 58. Šitov - 87. Gyömbér, rozhodovali: Gumienny - Bleyen, Cremers (všetci Belg.), 3200 divákov

Bielorusko: Ževnov - Šitov (76. Stasevič), Martynovič, Verchovcov, Filipenko (55. Poľakov), Bordačov - Dragun - Kalačov, Krivec, Balanovič - Renan Bressan (46. Gordejčuk)

Slovensko: Kozáčik - Pekarík, Škrtel, J. Ďurica, Gyömbér - Pečovský, Kucka (86. F. Kiss) - Mak (62. Šesták), Hamšík, Weiss (80. Stoch) - A. Nemec

Podrobný priebeh zápasu:

1. minúta: V úvode stretnutia majú loptu častejšie na kopačkách domáci futbalisti

2. minúta: Snahu o vysunutie rýchlonohého Maka zmarila bieloruská obrana

3. minúta: Vysoké napádanie Bieloruska, Šitov fauloval Weissa, Dragunov center na Balanoviča bol pridlhý

4. minúta: Dlhý pas Gyömbéra Mak nespracoval práve ideálne, vzápätí poslal loptu na kopačku Pekaríka, ktorého center bol tečovaný priamo do náruče brankára Ževnova

5. minúta: Bielorusi majú problém s vlastnou rozohrávkou, Martynovič pri atakovaní Nemca takmer chyboval

6. minúta: Skvelý prienik Juraja Kucku po prihrávke Mareka Hamšíka, podobná pozícia z akej Kucka strelil gól proti Španielsku

7. minúta: Slováci budú zahrávať rohový kop po strele Jána Ďuricu a zákroku Ževnova

8. minúta: Obrovská príležitosť Slovenska! Škrtel po rohu sklepával loptu pre Kucku, ten snáď z troch metrov poslal loptu priamo do Ževnova!

9. minúta: Bieloruská kombinácia v strede poľa, je to však prehustené z oboch strán a tak je problém vymyslieť presnú kolmicu na niektorého zo spoluhráčov

10. minúta: Zrážka Juraja Kucku s Olegom Šitovom, našťastie z toho bude len odkop do bránky Matúša Kozáčika

11. minúta: Nepríjemný center Bordačova z ľavej strany pred Kozáčika, ten si však s touto loptou výborne poradil. Slovenský brankár následne posiela spoluhráčov ďaleko dopredu a loptu vykopáva.

12. minúta: Lopta sa dostala ku Kalačevovi, ktorý však pálil vysoko nad slovenskú bránku

14. minúta: Aktívny kapitán hostí Timofej Kalačev sa snažil v útoku niečo vymyslieť, no vymýšľal príliš dlho a po prihrávke od spoluhráča sa ocitol mimo hru

16. minúta: Množstvo súbojov v strede poľa kúskuje hru a tak nemožno hovoriť o nejakom prekrásnom zápase

17. minúta: Verchovcov čisto zastavil Weissa, následný center Hamśíka po aute nenašiel Pekaríka

18. minúta: Domáci fanúšikovia burcujú vpred svojich miláčikov, ale z tribún sa ozývajú aj slovenskí zástupcovia

19. minúta: Kalačev dobre zakombinoval s Krivecom, no všetko vyriešil zatiaľ s prehľadom hrajúci Ján Ďurica

20. minúta: Weiss si s loptou pekne zabehol za obranu hostí, jeho spätnú prihrávku Kucka posiela vysoko nad bránku Bieloruska

21. minúta: Hru kúskuje veľké množstvo osobných súbojov, v strede poľa fauloval Kucku Kalačev

24. minúta: Marek Hamšík sa pokúsil o strelu, no tá bola zblokovaná. Slovensko bude zahrávať rohový kop

25. minúta: Mak posielal do šestnástky Bieloruska vysoký center, domáca obrana ho však úspešne odvracia

26. minúta: Balanovič v pokuse o útok neuspel a tak sa derú dopredu slovenskí futbalisti. Kucka však bol okamžite dostúpený dvomi hráčmi súpera, ktorí mu dokonca roztrhli dres

27. minúta: Pekarík dostal skvelú loptu na pravú stranu, no asistent hlavného rozhodcu mu odmával postavenie mimo hru. Spomalený záber potvrdil, že sa mýlil

29. minúta: Prvá strela v podaní defenzívneho futbalistu Bieloruska Filipenka. Ten pálil po zemi, no lopta letela asi dva metre od slovenskej bránky a Kozáčik nemusel zasahovať

32. minúta: V defenzívnej činnosti zapracoval i Vladimír Weiss, ktorý čisto zobral loptu Sergejovi Krivcovi, hlavný rozhodca Gumienny teraz dohovára domácim hráčom. Následný dlhý pas Škrtela zastihol Weissa v postavení mimo hru

33. minúta: Hamšík hľadal Pečovského, toho však dobre pokryl Balanovič

34. minúta: Do šance sa predieral Bielorus Bressan, Ďurica však dobre zapracoval a odvracia loptu na rohový kop. Po ňom mierny závar pred šestnástkou Slovenska, no Bressan napoakon páli vysoko nad bránku Kozáčika

36. minúta: Defenzívne bloky Bieloruska sú zatiaľ veľmi kompaktné a tak skoro vôbec Slováci nedostávajú k útočnej hre v krídelných priestoroch

38. minúta: Prvá bieloruská strela na bránku Slovenska, zhruba z 25 metrov pálil kapitán Bieloruska Timofej Kalačev, no s jeho prízemnou strelou si Kozáčik hravo poradil.

40. minúta: Juraj Kucka je upozornený hlavným rozhodcom stretnutia, pretože stále hrá s roztrhnutým dresom.

41. minúta: Nádherná akcia Slovenska, ktorú potiahol Weiss, no v poslednom momente zámer útočiacich Slovákov dobre prečítal skúsený Ževnov v bráne Bieloruska.

42. minúta: Slováci pomaly začínajú ovládať stred poľa, čo je pre druhý polčas len a len dobre. Weiss dobre oklamal dvoch protihráčov, no pretlačiť loptu na Pekaríka už nedokázal. Po faule na Kucku bude Slovensko zahrávať priamy voľný kop

43. minúta: Weissov mäkkučký center vyboxoval Ževnov, Slováci však prichádzajú o loptu rozhodca odpískal faul alebo ofsajd Jána Ďuricu

44. minúta: Balanovič v súboji s Kuckom spadol a domáci majú výhodu priameho kopu, navyše dohovor pre Slováka, ktorému sa už zbierajú nedovolené zákroky

44. minúta: Dobrý center Kriveca po ktorom domáci budú zahrávať rohový kop, z tohto mráčika však nezapršalo

45. minúta: Faul v Bressana na Weissa v strede poľa a máme tu záver prvého polčasu, v ktorom sme gól nevideli - 0:0

46. minúta: Slovenskí futbalisti nastúpili do druhého dejstva bezo zmeny, v tíme Bielorusko: z ihriska odišiel Renan Bressan, prichádza rýchlonohý Gordejčuk

46. minúta: Kapitán domácich Kalačev po nervóznom súboji doslova zaútočil na nášho Kucku, ani jeden z rozhodcov si to však nevšimol a hra pokračuje ďalej

47. minúta: Gólová šanca Slovenska! Nemec výborne sklepol loptu Hamšíkovi, ktorého výbornú krížnu strelu s námahou vyráža gólman Ževnov!

48. minúta: Šitov faul na Ďuricu ešte bez karty, ale tvrdý zákrok Verchovcova na Weissa už musel byť potrestaný žltou kartou

52. minúta: Ďalšia možnosť Slovenska! Kucka skvele vysunul do brejku Adama Nemca, ktorý pálil krížnou strelou cez Martynoviča. Náš hrotový útočník však minul bránku Bieloruska

53. minúta: Na trávniku ostáva po súboji s Makom Filipenko. Je ošetrovaný za postrannou čiarou a v tíme Bieloruska sa chystá striedanie. Do hry príde Denis Poljakov

56. minúta: Očakávané striedanie v tíme Bielorusko: z ihriska odchádza zranený Filipenko, prichádza Poljakov

58. minúta: Bielorusi po prvý raz v druhom polčase na dlhší čas v útočnej fáze. Dragun po súboji s Pekaríkom reklamoval rohový kop, ale rozhodca nariaďuje odkop od bránky Kozáčika

59. minúta: Druhá žltá karta pre domáce Bielorusko. Za faul na Weissa si ju vyslúžil Oleg Šitov

61. minúta: Ďalšia veľká šanca pre Slovensko! Po prihrávke Hamšíka pálil z pravej strany Róbert Mak, no Ževnov s námahou vyráža na rohový kop. Po ňom sa k strele dostal Pekarík, ale strieľal vysoko nad bránku Bieloruska

62. minúta: Vzápätí veľká šanca aj na strane domácich, keď sa do dobrej pozície cez Ďuricu dostal Michail Gordejčuk. Jeho krížna strela do ľavej strany minula bránku Kozáčika

63. minúta: Prvé striedanie v time Slovenska. Z trávnika odchádza Róbert Mak a prichádza Stanislav Šesták

65. minúta: Góóóól! Marek Hamšík posiela Slovensko do vedenia! Po prihrávke Weissa pravačkou umiestnil loptu do pravého horného rohu Ževnovovej bránky - 1:0!

69. minúta: Kucka posielal dobrý pas na Adama Nemca, ten však bol v ofsajde

70. minúta: Rohový kop Bieloruska, centroval Kalačev, no rezolútnym odkopom do autu sa prezentoval Adam Nemec

72. minúta: Bielorusi musia otvoriť hru a začať útočiť inak bude pre nich kvalifikácia stratená. To by mohla byť voda na slovenský mlyn, do hry sa pripravuje rýchlonohý Miroslav Stoch

74. minúta: Weiss sa snažil presadiť proti dvojbloku brániacich domácich hráčov, napokon bol faulovaný Bordačovom

75 .minúta. Nepríjemná strela domáceho skúseného kapitána Kalačeva, ktorú Kozáčik len vyrazil pred seba. Odkopom všetko vyriešil Martin Škrtel

76. minúta: Striedanie v tíme domáceho Bielorusko: z ihriska odchádza Šitov, prichádza Stasevič

79. minúta: A je vyrovnané! Najaktívnejší hráč domácich Kalačev si výborne spracoval center Dragunova a prestrelil Kozáčika - 1:1!

81. minúta: Po vyrovnaní domáceho tímu striedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Weiss, prichádza Stoch

83. minúta: Tempo hry je v závere duelu výrazne vyššie, útočné akcie sa prelievajú zo strany na stranu.

84. minúta: Fantastické! Striedajúci Stoch napálil loptu do tyče, brankár Ževnov nezareagoval. Lopta sa odrazila priamo pred Hamšíka, ktorý druhým gólom opäť posiela Slovensko do vedenia - 1:2!

86. minúta: Striedanie v tíme Slovenska: z ihriska odchádza Kucka, prichádza Kiss

88. minúta: Stoch v útoku hľadal Hamšíka, toho však dobre pokryl stopér Poljakov

89. minúta: Žltá karta aj pre hráča slovenského tímu, dostáva ju Gyömbér

90. minúta: Agilný kapitán domácich Kalačev je dnes najlepším hráčom svojho tímu, neúnavne bojuje a aj v závere ženie svoj tím dopredu

90. minúta: Štvrtý rozhodca Meyers ukazuje, že k riadnemu hraciemu času sa budú nadstavovať minimálne tri minúty

91. minúta: Góool! Striedajúci Šesták potvrdil povesť kanoniera! Nemec mu nezištne hlavičkou poslal prihrávku a futbalista druholigového VfL Bochum zasadzuje Bielorusom rozhodujúci tretí úder - 1:3!

92. minúta: Filip Kiss v šestnástke Bieloruska ešte bojuje s Martynovičom. Arénou v Borisove sa už však ozýva slovenský pokrik "ĎAKUJEME"

Je dobojované - Slovensko si v kvalifikácii na ME 2016 prípísalo po triumfe 3:1 v treťom súboji už tretí triumf a vedie svoju skupin s plným bodovým ziskom!!!

Viac o téme: Bielorusko Slovensko Kvalifikácia na ME 2016 Borisov Arena
  • Zdroj: SITA, TASR, športky