VIDEO Fantastický Hamšík hviezdil pri gólovom uragáne Neapola, Juventus ďalšie zaváhanie nepripustil

Marek Hamšík a jeho gólové oslavy so spoluhráčmiMarek Hamšík a jeho gólové oslavy so spoluhráčmi Zdroj: SITA

NEAPOL - Taliansky tím SSC Neapol, ktorý je súperom slovenského futbalového majstra ŠK Slovan Bratislava v I-skupine Európskej ligy 2014/2015, zvíťazil v nedeľňajšom podvečernom stretnutí 8. kola Serie A v domácom prostredí nad Hellasom Verona 6:2 (1:1). Jedným z hlavných protagonistov a hrdinov duelu na štadióne San Paolo bol slovenský reprezentant v drese "partenopei" Marek Hamšík, ktorý strelil dva góly (premiérové v tejto ligovej sezóne, pozn.) a na jeden prihral Španielovi Josému Callejónovi. Hetrik zaznamenal argentínsky útočník Gonzalo Higuaín.

Dvadsaťsedemročný rodák z Banskej Bystrice Hamšík sa po rýchlom vedúcom góle od Islanďana Emila Hallfredssona postaral o obrat nepriaznivého stavu v prospech SSC: presadil sa v 44. a 58. min. Hellas síce ešte dokázal odpovedať Urugujčanom Nicolásom Lópezom, v záverečnej 25-minútovke však prišla domáca smršť a štyri góly v sieti brazílskeho brankára Verony Rafaela Bittencourta Pinheira. O tri z nich sa postaral spomenutý argentínsky vicemajster sveta Higuaín, ten posledný v stretnutí strelil v 90. min z pokutového kopu. To už na trávniku nebol Hamšík, ktorého v 85. min vystriedal Henrique.

Mužstvo spod Vezuva po zlom vstupe do sezóny aktuálne ťahá v najvyššej talianskej súťaži sériu piatich súbojov bez prehry (3 - 2 - 0, skóre 14:8), v tabuľke je momentálne siedmy so 14 bodmi.
Neapolčania 2. októbra na bratislavských Pasienkoch potvrdili úlohu favoritov a zdolali slovanistov v rámci EL 2:0, odvetný duel v Taliansku je na programe vo štvrtok 11. decembra 2014.

V nedeľnom zápase 8. kola talianskej futbalovej Serie A zvíťazil majster a líder tabuľky Juventus Turín nad Palerom 2:0. Z výhry sa tešil aj FC Janov s Jurajom Kuckom po triumfe na ihrisku Chieva Verona 2:1.

V Turíne v 32. minúte našla presná prihrávka argentínskeho útočníka Carlosa Teveza nabiehajúceho Artura Vidala a ten strelou k vzdialenejšej žrdi otvoril skóre. V druhom polčase po rohu zvýšil na 2:0 Španiel Fernando Llorente a pripísal si premiérový presný zásah v najvyššej súťaži. "Stará dáma" má na konte sedem výhier a jednu remízu a na čele tabuľky 22 bodov.

Janovský FC zdolal Chievo Verona na jeho ihrisku 2:1. V drese hostí hral do 78. minúty slovenský reprezentant Juraj Kucka, ktorý videl po polhodine hry po súboji s fínskym stredopoliarom Perparim Hetemajom žltú kartu.

Neapol - Hellas Verona 6:2 (1:1)
Góly: 68., 84. a 90. G. Higuaín (tretí z 11 m), 44. a 58. HAMŠÍK, 76. Callejón - 1. Hallfredsson, 66. Nicolás López
Marek Hamšík (Neapol) hral do 85. min, v 44. a 58. skóroval.

Cesena - Inter Miláno 0:1 (0:1)
Gól: 32. Icardi (z 11 m), ČK: 30. Leali (Cesena)

Lazio Rím - FC Turín 2:1 (1:0)
Góly: 15. Biglia, 60. Klose - 53. Farnerud

Chievo - FC Janov 1:2 (1:0)
Góly: 36. Zukanovič - 72. Matri, 84. Pinilla, ČK: 73. Radovanovič (Chievo) po 2. ŽK