Sekera a Kopecký víťazne, Marinčinova asistencia Edmonton nespasila

Jaroslav HalákJaroslav Halák Zdroj: SITA

NEW YORK – Hokejový obranca Martin Marinčin si pripísal prvý kanadský bod v sezóne NHL, keď asistoval pri prehre Edmontonu doma s Vancouverom 2:3. Ďalší siedmi Slováci, ktorí sa predstavili v dvanástich sobotňajších zápasoch zámorskej súťaže, nebodovali.

Slovenský brankár Jaroslav Halák nezabránil tretej prehre New York Islanders v sérii, ostrovania prehrali na ľade San Jose 1:3. Halák sa naposledy v bránke mužstva z Long Islandu tešil z výhry 16. októbra. V sobotu v noci mal 28 úspešných zákrokov. Jeho spoluhráč Ľubomír Višňovský odohral vyše 22 minút, dvakrát ohrozil bránku domácich. Najviac priestoru na ľade v tejto sezóne dostal Tomáš Kopecký z Floridy a napokon sa so spoluhráčmi tešil z výhry 2:1 nad Philadelphiou. Marko Daňo z Columbusu zasa nedostal veľa priestoru, ale počas 8:12 min vyslal na bránku New Jersey tri strely. Devils napokon zdolali Blue Jackets 3:2.

San Jose - New York Islanders 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Góly: 11. Hertl (Wingels, Nieto), 52. Couture (Braun, Vlasic), 56. Sheppard (Burish, Desjardins) - 9. Okposo (Leddy, Boychuk)
Jaroslav Halák odchytal celý zápas, mal 28 úspešných zákrokov, Ľubomír Višňovský (obaja New York Islanders) odohral 22:14 min, 0+0, -1, 2 strely

Boston - Ottawa 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Góly: 19. Marchand (P. Bergeron), 32. Fraser (L. Eriksson, Söderberg), 33. Fraser (Söderberg, Trotman), 43. Seidenberg - 20. Stone, 56. Zibanejad (Chiasson)

Tampa Bay - Washington 4:3 (1:1, 2:2, 1:0)
Góly: 7. Callahan (Boyle), 30. Palát (Kučerov, T. Johnson), 33. Kučerov (Brewer, T. Johnson), 43. Garrison (Stamkos) - 13. Johansson (Ovečkin, J. Kuznecov), 23. Fehr (Chimera, Carlson), 40. Brouwer (Johansson, Nicklas Bäckström)

Florida - Philadelphia 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Góly: 10. W. Mitchell (J. Jokinen, Boyes), 56. Ekblad (B. Campbell, Hayes) - 60. Lecavalier (Voráček, Simmonds)
Tomáš Kopecký (Florida) odohral 19:38 min, 0+0, -1, 3 strely, 2 tr. min

Edmonton v tejto sezóne ešte nevyhral nad tímom zo Západnej konferencie. Zo siedmich stretnutí si pripísal jeden bod. Štyri výhry má na svojom konte proti mužstvám z Východu. Marinčin v sobotu proti Vancouveru prihrával na úvodný gól zápasu z hokejky Jordana Eberleho. Celkovo na ľade strávil slovenský reprezentant vyše 19 minút. Oilers prišli v stretnutí o Taylora Halla.

Edmonton - Vancouver 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Góly: 13. Eberle (T. Hall, MARINČIN), 38. Perron (Draisaitl, Ference) - 20. L. Sbisa (Higgins, Bonino), 37. Vey (Dorsett, Sestito), 45. Dorsett
Martin Marinčin (Edmonton) odohral 19:12 min, 0+1

New York Rangers - Winnipeg 0:1 po sam. nájazdoch
Rozhodujúci sam. nájazd E. Kane

Pittsburgh - Buffalo 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Góly: 5. Kunitz (Hörnqvist, Crosby), 32. Comeau (Malkin, Dupuis), 37. Hörnqvist (Kunitz, Malkin), 43. Kunitz (Letang, Crosby), 54. Malkin (Crosby, Ehrhoff)

Z prvej výhry v ročníku sa v jeho deviatom stretnutí tešili hráči Caroliny, ktorí zdolali Arizonu hladko 3:0. Z čistého konta sa tešil vďaka 25 úspešným zákrokom Cam Ward. Andrej Sekera si pripísal plusový bod, odohral vyše 22 minút a bol najvyťaženejším hráčom svojho tímu.

Carolina - Arizona 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Góly: 4. Lindholm (Bellemore, Gerbe), 18. Lindholm (Riley Nash, Faulk), 36. Tlustý (E. Staal, Faulk)
Andrej Sekera (Carolina) odohral 22:28 min, 0+0, 1 strela, +1

St. Louis - Colorado 3:2 po sam. nájazdoch (1:0, 0:0, 1:2 - 0:0, 1:0)
Góly: 17. Tarasenko (Steen, Jackman), 41. Tarasenko (Pietrangelo), rozhodujúci samost. nájazd J. Lindström - 43. R. O´Reilly (MacKinnon, E. Johnson), 46. MacKinnon (E. Johnson, R. O´Reilly)

Minnesota - Dallas 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)
Góly: 25. Granlund, 34. Dumba (Pominville, Parise), 40. Vanek (Parise, M. Koivu), 46. Niederreiter (R. Suter, Coyle) - 34. Fiddler (Oleksiak)

New Jersey - Columbus 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)
Góly: 25. Židlický (Ryder, Severson), 49. Henrique (Jágr, Židlický), 51. Larsson (Salvador, Eliáš) - 2. Skille (Gibbons, Foligno), 33. Foligno (J. Johnson, Gibbons)
Marko Daňo (Columbus) odohral 8:12 min, 0+0, 3 strely

Hráči Chicaga sa nevedeli presadiť proti Jamesovi Reimerovi, brankár Toronta ich privádzal do zúfalstva najmä v tretej tretine, v ktorej mal 26 úspešných zákrokov. Počas stretnutia zlikvidoval aj tri strelecké pokusy Mariána Hossu, ktorý odohral takmer 17 minút. Radosť z výhry 3:2 nad Chicagom mal Richard Pánik, ktorý ako člen štvrtej formácie dostal na ľade len minimum priestoru.

Toronto - Chicago 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Góly: 15. Kadri (Winnik, Kessel), 26. Van Riemsdyk, 43. Holland (Komarov) - 17. B. Richards (Seabrook, Saad), 25. Seabrook (P. Kane)
Richard Pánik (Toronto) odoohral 4:12 min, 1 strela, Marián Hossa (Chicago) odohral 16:50 min, 3 strely, -1

Viac o téme: Jaroslav Halák Ľubomír Višňovský Martin Marinčin
  • Zdroj: SITA, nhl.com