Slovanisti výhrou potešili fanúšikov: Parádny výkon okorenili štyrmi gólmi!

Sprava: Andrej Šťastný zo Slovana a Denis Kuzmin a brankár Ivan Nalimov z VladivostokuSprava: Andrej Šťastný zo Slovana a Denis Kuzmin a brankár Ivan Nalimov z Vladivostoku Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Hokejový Slovan Bratislava vo svojom poslednom súboji trojzápasovej domácej série proti Admiralu Vladivostok zaknihoval triumf 4:1. Po dvoch domácich prehrách so Sibirom Novosibirsk a Amurom Chabarovsk tak belasí potešili domácich fanúšikov štvorgólovou nádielkou.

Slovanisti začali v úvode aktívnejšie. Do výraznejšej šance sa dostal Lunter, ale nepodarilo sa mu doraziť puk do otvorenej brány. Belasí sa zdržiavali v útočnej tretine, kde sa pokúšali prekonať gólmana Proskurjakova. Ako prvému sa to podarilo v 9. minúte slovinskému hokejistovi Tičarovi. Kvalitný hokej pretavili domáci hokejisti aj do druhého gólu, keď využili presilovku. Presný zásah si pripísal Sersen. Brankár Janus si prvýkrát zachytal až v oslabení, keď na trestnú lavicu putoval Netík za držanie hokejky. Slovanisti dokázali pretaviť v tretí gól svoju ďalšiu presilovú hru. V poslednej minúte presne namieril Baranka.

V druhej tretine sa do od úvodu do brány Admiralu postavil brankár Nalimov. V 28. minúte udreli opäť domáci. Hudáček vybojoval puk pri mantineli, zbavil sa brániaceho hráča, obkrúžil okolo bránky a popod ležiaceho Nalimova prestrčil puk Surovému. Ten ho už iba dorazil do odkrytej siete - 4:0. Jasne lepší domáci si verili, predvádzali pekné kombinácie, bavili divákov a nebáli sa útočiť ani počas vlastných oslabení. Vzadu hrali na istotu, bez zbytočných chyby a súpera v celom priebehu nepustili do súvislejšieho tlaku. Po dvoch tretinách prestrieľali hostí pomerom 27:15.

Slovan si zahral ďalšiu presilovku v úvode tretieho dejstva, ale príliš mu nevyšla a dokonca počas nej mohol aj inkasovať. Hosťom sa podaril rýchly výpad dopredu, Janus si však s dobrým zakončením Ugarova poradil. Po jednom z ostrých súbojov pred bránkou hostí zostal ležať na ľade zadák Beljakov, ktorému museli pomôcť na striedačku spoluhráči. Slovan si zahral ešte jednu presilovku, ale opäť musel zasahovať Janus, ktorý vychytal nájazd Bergforsa. V 52. minúte však už kapituloval, keď čestný úspech Admiralu zaznamenal Lisov - 4:1. Gól vlial do zápasu opäť šťavu. Hostia sa ešte snažili urobiť niečo s výsledkom, pričom sa otvoril priestor aj pre "belasých" a diváci viedli na oboch stranách ešte niekoľko zaujímavých akcií. Gól však už nepadol a tak Slovan zakončil trojzápasovú sériu na domácom ľade cenným víťazstvom.

Slovan Bratislava - Admiral Vladivostok 4:1 (3:0, 1:0, 0:1)
Góly: 9. Tičar (Sersen, Jeglič), 13. Sersen (Baranka, Netík), 20. Baranka (Netík), 28. Surový (Hudáček) - 52. Lisov (Lisin, Zubov). Rozhodcovia: Bondar, Karabanov - Kučava, Novikov, vylúčení: 5:7, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 8902 divákov.

Slovan Bratislava: Janus – Foster, Sigalet, Sersen, Baranka, Štajnoch, Mihálik, Brejčák - Hudáček, Surový, Bartovič – Netík, Nedorost, Vondrka – Jeglič, Tičar, Rachůnek - Šťastný, Bližňák, Lunter

Admiral Vladivostok: Proskurjakov (21. Nalimov) - Kuzmin, Osipov, Lisov, Kolář, Zemčjonok, Volodin, Beljakov - Sigarjov, Zubov, Bergfors - Makarov, Lisin, Ugarov - Podšendjalov, Via. Ušenin, Vl. Ušenin - Sokolov, Schutz, Kuznecov

Petri Matikainen (tréner Slovana): "Doma sme v poslednom čase odohrali niekoľko nevydarených zápasov, najmä posledný bol skutočne zlý. Veľmi sme po súboji s Amurom nespali, snažili sme sa mužstvo čo najlepšie pripraviť na dnešok, absolvovali sme mítingy. Doma musíme vyhrávať, aby bola dobrá atmosféra v klube, medzi fanúšikmi, v meste. Viem, o čom hovorím. Ďakujem divákom, že nás dnes opäť podporili. Dnes sme odohrali dobre dve tretiny, som s nimi spokojný, nielen preto, že sme skórovali. Dodržiavali sme v nich systém. V tretej časti hry sme sa niekedy snažili robiť niečo iné a umožnili sme Admiralu niekoľko šancí. Vladivostok je dobrý tím a zápas nemusel byť rozhodnutý. Toto víťazstvo potreboval klub i naši fanúšikovia. Musíme pracovať ďalej na viacerých veciach."

Dušan Gregor (tréner Vladivostoka): "Slovan vyhral zaslúžene. Napriek nášmu veľmi náročnému programu, ktorý sme absolvovali, nie som spokojný najmä s prvou tretinou, keď nám chýbal pohyb. Prehrali sme duel prvou tretinou. Potom sme za stavu 3:0, keď puk tancoval po domácej bránkovej čiare, z protiútoku dostali gól. Ak by sme my skórovali, zápas mohol ešte vyzerať inak. Pochváliť musím mužstvo za dve tretiny, nezložilo hlavu a odohralo ich dôstojne."

Viac o téme: HC Slovan Bratislava Admiral Vladivostok
  • Zdroj: športky, SITA, TASR