VIDEO Liverpool so Škrtelom padol v šlágri s Chelsea, Citizens zachraňoval Agüero

Martin Škrtel (vpravo) a jeho reakcia po víťaznom zásahu Diega CostuMartin Škrtel (vpravo) a jeho reakcia po víťaznom zásahu Diega Costu Zdroj: SITA

LONDÝN - Futbalisti FC Chelsea zvíťazili v úvodnom sobotňajšom stretnutí 11. kola najvyššej anglickej súťaže Premier League na pôde FC Liverpool 2:1 a upevnili si prvé miesto v tabuľke. Domáci sa ujali vedenia v 9. min po ďalekonosnej strele Emreho Cana, ktorú tesne pred brankárom Thibaultom Courtoisom tečoval stopér Gary Cahill.

Spomenutý hosťujúci obranca o päť minút neskôr vyrovnal, keď loptu v skrumáži pred domácou svätyňou dotlačil za bránkovú čiaru, čo potvrdili aj televízne zábery. Tri body pre zverencov Josého Mourinha zabezpečil po zmene strán v 67. min španielsky kanonier Diego Costa. Na strane Liverpoolu odohral celý zápas obranca Martin Škrtel, ktorý absolvoval s Costom aj niekoľko tvrdých súbojov.

V sobotu opäť zvíťazil aj FC Southampton - najväčšie prekvapenie doterajšieho priebehu sezóny. "Svätci" zdolali v domácom prostredí Leicester City 2:0 a v tabuľke sú senzačne naďalej na druhom mieste o štyri body za londýnskou Chelsea.

Manchester United zdolal gólom Španiela Juana Matu najtesnejším rozdielom 1:0 iný londýnsky klub Crystal Palace.

V záverečnom sobotňajšom dueli Manchester City iba remizoval s Queens Park Rangers 2:2. Úradujúci majster sa musel na svojho súpera neustále doťahovať, prehrával 0:1 aj 1:2. Deľbu bodov napokon zariadil v 83. minúte Sergio Agüero, ktorý strelil aj prvý gól svojho tímu.

FC Liverpool - FC Chelsea 1:2 (1:1)
Góly: 9. Emre Can - 14. G. Cahill, 67. Diego Costa