VIDEO Neuer zachraňoval pred pohromou: Takto zabránil životnému gólu hráča Gibraltaru

Manuel NeuerManuel Neuer Zdroj: SITA

BERLÍN - Včerajší zápas kvalifikácie na Majstrovstvá Európy 2016 medzi Nemeckom a Gibraltarom mal byť hrou medzi mačkou a myšou, pričom sa očakávala dvojciferná nádielka zo strany úradujúcich majstrov sveta. Prvý predpoklad sa potvrdil, no druhý po víťazstve 4:0 nie. Nemci navyše mohli byť radi, že od futbalového trpaslíka nedostali gól, za čo môžu vďačiť predovšetkým pohotovým reflexom Manuela Neuera.

Bežala 44. minúta prvého polčasu a na tabuli svietilo skóre 3:0 pre domácich. Po dlhočíznom autovom vhadzovaní sa do dobrej šance dostal reprezentant Gibraltaru, záložník Liam Walker. Brankár Neuer sa totiž, ako je uňho zvykom, nachádzal na vysunutejšej pozícii a preto musel rýchlo šprintovať naspäť do brány. Walker sa ho pokúsil prekvapiť dobre mierenou strelou, avšak strážca svätyne Bayernu potvrdil, prečo je mnohými považovaný za najlepšieho gólmana sveta. Vytiahol bravúrny zákrok a zmaril tak šancu na životný zásah pre 26-ročného hráča.

Viac o téme: Manuel Neuer Kvalifikácia na ME 2016
  • Zdroj: sportky.sk