Švédi v kvalifikácii bez hviezdneho kapitána: Ibrahimovič proti Francúzsku nenastúpi

Zlatan IbrahimovičZlatan Ibrahimovič Zdroj: SITA

ŠTOKHOLM - Kapitán švédskej futbalovej reprezentácie Zlatan Ibrahimovič nenastúpi v utorkovom medzištátnom prípravnom zápase proti Francúzsku. Tridsaťtriročný zakončovateľ Paríža St. Germain laboruje v tejto sezóne so zranením päty a v sobotu odohral plných 90 minút prvýkrát od septembra.

V stretnutí G-skupiny kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2016 do Francúzska gólom prispel k remíze Švédska v Čiernej Hore (1:1). Pred reprezentačnou prestávkou nastúpil na posledných 25 minút duelu Ligue 1 proti Olympique Marseille. Do základnej zostavy tímu z Parku Princov by sa mohol vrátiť v piatok proti FC Metz.

Brankár Johan Dahlin, obranca Mikael Lustig aj útočník Marcus Berg sa tiež vrátili do svojich klubov. Tréner Švédska Erik Hamrén sa ešte nerozhodol, či povolá náhradníkov.

Viac o téme: Zlatan Ibrahimovič Kvalifikácia EURO 2016