Kozák spokojný, no neodpustil si kritiku: Na tribúnach mu chýbalo viac ľudí

Ján Kozák počas tlačovky po zápaseJán Kozák počas tlačovky po zápase Zdroj: SITA

ŽILINA - V poslednom zápase roka si slovenská futbalová reprezentácia vylepšila už aj tak vynikajúcu štatistiku, keď v prípravnom meraní síl v Žiline zvíťazila nad Fínskom 2:1. Celkovo odohralo mužstvo trénera Jána Kozáka v roku 2014 deväť zápasov. Osem z nich vyhralo a len raz ťahalo za kratší koniec povrazu, keď v májovom prípravnom súboji podľahlo Rusku 0:1.

Kormidelník SR bol spokojný, že sa jeho zverenci rozlúčili s úspešným rokom víťazstvom pred domácim publikom. Škrtel a spol. tak dali bodku za vydarenou jesennou časťou kvalifikácie EURO 2016, v ktorej sú s plným počtom 12 bodov lídrami C-skupiny pred Španielskom a Ukrajinou. "Bol to pre slovenský futbal prekrásny rok. Z deviatich zápasov sme osem vyhrali a prehrali sme len s Ruskom, ktoré sa vtedy pripravovalo na šampionát. Je to niečo výnimočné. Škoda, že je taká dlhá zimná prestávka, lebo hráči sú na víťaznej vlne a v dobrej pohode. Musíme sa však dobre pripraviť na jarnú časť. Som presvedčený, že táto generácia hráčov má dostatok skúseností a nepodcení žiadneho súpera. Určite budú nastavení a skoncentrovaní, aj keď nevylučujem možnosť, že príde aj nejaký zlý výsledok," bilancoval Kozák vystúpenie tímu.

Do zápasu s Fínskom vstúpili Slováci famózne, keď už v 7. minúte viedli po góloch Filipa Hološka a Mareka Hamšíka 2:0. Súpera postavil na nohy smoliarsky vlastný gól Tomáša Hubočana krátko pred koncom prvého polčasu a po prestávke "Suomi" hrýzli aj preto, že Slováci už neboli natoľko aktívni.

"Vstúpili sme do zápasu veľmi dobre, hneď v úvodných sekundách sme dali gól a vzápätí pridali ďalší. Ale dnes sme boli troška dobrácki na súpera, lebo ďalšie príležitosti sme nepremenili. Súperovi sme mali streliť tretí gól a tým pádom by sme si zápas uľahčili. Fíni v závere prvého dejstva znížili a do druhého polčasu išli s tým, že mali pred sebou vidinu dobrého výsledku. Naopak, my sme sa už tak dobre nepohybovali ako v úvode zápasu, preto si súper vytvoril nejaké šance. Bol to síce len prípravný zápas, ale ukázal mi veľa. Hralo sa v príjemnej atmosfére, aj keď mohlo prísť viac ľudí. Celkovo som však spokojný," dodal Kozák.

Viac o téme: Ján Kozák Slovensko Fínsko