VIDEO Šláger Nemcov so Španielmi rozhodol Kroos, Messi prehral súboj s Ronaldom

Lionel Messi a Cristiano RonaldoLionel Messi a Cristiano Ronaldo Zdroj: SITA

VIGO - Španielski futbaloví reprezentanti, ktorí sú súperom Slovenska v kvalifikácii EURO 2016, prehrali v prípravnom zápase vo Vigu s Nemeckom 0:1. O triumfe úradujúcich svetových šampiónov rozhodol v 89. minúte strelou z diaľky stredopoliar Realu Madrid Tony Kroos. V atraktívnom súboji dvoch posledných majstrov sveta v hustom daždi nastúpili oba tímy bez viacerých opôr.

V španielskom útoku dostal príležitosť Nolito, ktorý štadión Balaidos dôverne pozná z pôsobenia v Celte Vigo. Nemcom chýbali Jerome Boateng, Manuel Neuer, Mats Hummels, Marco Reus, Andreas Schürrle a Bastian Schweinsteiger, v 23. minúte musel ísť pre zranenie dolu z ihriska Thomas Müller.

V prvom polčase spálil najväčšiu šancu Mario Götze, ktorého strelu Iker Casillas reflexívne vyrazil. V druhom dejstve si Španieli vytvorili tlak, no nepodarilo sa im streliť gól. Po Nolitovej strele k žrdi z priameho kopu sa vyznamenal Ron-Robert Zieler, ktorý si poradil aj s pokusom striedajúceho Pedra Rodrigueza. V závere udrelo na druhej strane, keď Kroos strelou z diaľky zaskočil náhradného brankára Casillu.

Futbalisti Portugalska triumfovali v utorňajšom prípravnom medzištátnom zápase nad Argentínou 1:0. Jediný gól stretnutia padol v 91. minúte, keď sa presadil Raphael Guerreiro. Od úvodného výkopu nastúpil aj portugalský topkanonier Cristiano Ronaldo proti argentínskemu Lionelovi Messimu, obaja však na Old Trafford odohrali len prvý polčas.

Brazília zvíťazila aj v piatom zápase pod vedením staronového trénera Dungu, keď vo Viedni zdolala domáce Rakúsko 2:1. O triumfe "kanárikov" rozhodol v 83. minúte Roberto Firmino. Futbalisti Japonska vyhrali v utorňajšom prípravnom medzištátnom dueli v Osake nad Austráliou 2:1. Gréci už bez trénera Claudia Ranieriho prehrali so Srbskom 0:2. Slovinsko podľahlo Kolumbii 0:1.

Španielsko - Nemecko 0:1 (0:0)
Gól: 89. Kroos

Francúzsko - Švédsko 1:0 (0:0)
Gól: 83. Varane

Škótsko - Anglicko 1:3 (0:1)
Góly: 83. Robertson - 47. a 85. Rooney, 32. Oxlade-Chamberlain

Bielorusko - Mexiko 3:2 (0:0)
Góly: 50. Kisľak, 56. Signevič, 81. Nechajčik  - 48. a 53. Jimenez