VIDEO Duel veľkých rivalov: Krásne góly, kuriózny vlastenec a emócie v priamom prenose

Wayne RooneyWayne Rooney Zdroj: instagram.com

LONDÝN - Aj keď sa obom anglickým gigantom v tejto sezóne zatiaľ nedarí podľa očakávania, súboj Arsenalu a Manchestru United na londýnskom Emirates Stadium sľuboval zaujímavý futbal. Diváci sa v zápase dvoch nezmieriteľných rivalov, ktorí predovšetkým v minulom desaťročí zvádzali tuhé bitky o titul, nakoniec dočkali troch gólov a niekoľkých zaznamenaniahodných situácií. Spokojnejší nakoniec mohli byť fanúšikovia červených diablov, ktorí si z Londýna odviezli tri body po výhre 2:1.

Prvá situácia, ktorá vyvolala vášne u aktérov, sa udiala v prvom polčase. Po súboji medzi domácim Jackom Wilsherom a hosťujúcim Marouanom Fellainim sa totiž poriadne iskrilo. O hlavu nižší záložník Arsenalu sa rozhodol nedarovať súperovi nič zadarmo a hlavičkou sa pustil do rivala priamo pred očami rozhodcu Mikea Deana. Ten na počudovanie zákrok neodmenil ani len upozornením.

Arsenal bol väčšinu zápasu lepším mužstvom, no ako prví skórovali hostia. V 56. minúte po centri do šestnástky kanonierov sa nešťastne zrazili obranca Kieran Gibbs a brankár Wojciech Szczęsny, ktorý loptu stihol vyboxovať. K nej sa však dostal Valencia a vypálil na bránu. Jeho strelu tečoval práve nešťastník Gibbs a ponúkol tak Manchestru vedenie. Pri zákroku sa navyše zranil gólman Szczęsny, a preto musel byť striedaný, čím po vynútenom odchode Wilshera spôsobil ďalšie vrásky na tvári Arsena Wengera. "Je to členok a zatiaľ neviem, do akej miery to bude vážne. Wojciech bude v poriadku," skonštatoval francúzsky kouč, ktorého posielali ojedinelé výkriky z tribún preč.

Vlastný gól Kierana Gibbsa

Domáci následne vrhli všetky sily do útoku, no boli to opäť červení diabli, ktorí skórovali. V 85. minúte sa po osi Fellaini - DI María - Rooney dostal do úniku sám na brankára práve posledne menovaný. Anglický útočník svoju šancu rutinérsky premenil a zabezpečil tak svojmu tímu už dvojgólové vedenie. To mohol v nadstavenom čase ešte skrášliť Di María, ale v rovnakej situácii zaváhal. Iskierku nádeje pre Arsenal ešte vykresal navrátilec Giroud, ktorý nádhernou ranou prekonal dovtedy bezchybného de Geu v svätyni United, avšak to bolo zo strany domácich všetko. "Som veľmi sklamaný. Počínali sme si trochu naivne," povzdychol si Wenger a dodal: "Nestáva sa často, aby sme proti tomuto súperovi mali takúto prevahu. Neboli sme však dostatočne efektívni."

Gól Waynea Rooneyho na 2:0

Zverenci Louisa van Gaala zvíťazili v tejto ligovej sezóne vonku prvý raz a posunuli sa na štvrtú priečku v tabuľke s odstupom 13 bodov na iný londýnsky tím FC Chelsea. "Červení diabli" triumfovali druhý raz v rade. Naopak, "kanonieri" inkasovali druhú prehru za sebou a sú na ôsmej pozícii 15 bodov za lídrom a mestským rivalom. Je to ich najhorší štart za 32 rokov. V sobotu doplatili zverenci Arséna Wengera najmä to, že nič nevyťažili z prevahy a príležitostí pred zmenou strán. V bránke hostí čaroval španielsky rekonvalescent David de Gea.

Exportný zásah Girouda

Arsenal predtým prešustroval náskok 3:0 proti belgickému Anderlechtu Brusel (3:3) v Lige majstrov a dostal dva góly od Swansea (1:2) v záverečnej štvrťhodine ligového súboja. V stredu v LM privíta Borussiu Dortmund.  "Najmä v prvom polčase sa nám podarilo prestáť hromy - blesky. Uvedomovali sme si, že sami môžeme udierať z protiútokov. Vedeli sme, že súper je v takých situáciách náchylný k zlyhaniam," glosoval Rooney, ktorému nabil Ángel Di María. Manchester United nemal k dispozícii Daleyho Blinda a Radamela Falcaa.

Viac o téme: Manchester United Arsenal
  • Zdroj: sportky.sk, SITA