Gól Miklíka Amuru nestačil: Trio Slovákov pri drvivej prehre Chabarovsku v Petrohrade

Petrohrad na domácom ľade siedmimi gólmi zbombardoval ChabarovskPetrohrad na domácom ľade siedmimi gólmi zbombardoval Chabarovsk Zdroj: ska.ru

MOSKVA - Ani gól Michela Miklíka nestačil Amuru Chabarovsk v utorňajšom zápase KHL na ľade SKA Petrohrad. Slovenský reprezentant sa po asistencii krajana Marcela Haščáka zapísal do streleckej listiny v 37. minúte, keď korigoval na 1:4.

Domáci pridali v záverečnej tretine ešte tri presné zásahy a mužstvo z Ďalekého východu deklasovali 7:1. V zostave hostí nastúpil aj tretí Slovák Rastislav Špirko.

Petrohrad si upevnil druhú priečku v tabuľke Západnej konferencie, na vedúci CSKA Moskva stráca len jeden bod.

SKA Petrohrad - Amur Chabarovsk 7:1 (2:0, 2:1, 3:0)
Góly: 1. Ericsson (Tichonov), 4. Červenka (Thoresen, Kalinin), 26. Kovaľčuk (Dadonov, Šipačov), 30. Burdasov (Červenka, Kadejkin), 47. Ericsson (Kalinin, Červenka), 50. Šipačov (Dadonov), 54. Thoresen (Maartensson) - 37. MIKLÍK (Šafigulin, HAŠČÁK)

Viac o téme: Amur Chabarovsk SKA Petrohrad Rastislav Špirko Michel Miklík