O talent storočia sa bijú Real aj Barcelona: Bejby fenomén túži po prihrávkach od Škrtela

Stane sa nórske zázračné dieťa Martin Ödegaard súčasťou Liverpoolu?
Stane sa nórske zázračné dieťa Martin Ödegaard súčasťou Liverpoolu?

LIVERPOOL - Súboj európskych veľkoklubov o iba 15-ročnú hviezdičku futbalovej Európy je zdá sa blízko definitívneho vyriešenia. Zázračnému dieťaťu z Nórska, ako mladučkého a mimoriadne talentovaného Martina Ödegaarda nazývajú, podľa posledných informácií srdce bije pre jediný klub!

Mladučký Nór, ktorého odborníci označujú aj za talent storočia, udivuje brilantnou technikou. 13. októbra v stretnutí s Bulharskom sa stal vo veku 15 rokov a 300 dní najmladším hráčom, ktorý kedy nastúpil v kvalifikácii európskeho šampionátu. O obrovskom talente svedčí aj fakt, že mal iba 15 rokov a 253 dní, keď si 27. augusta proti Spojeným arabským emirátom odkrútil premiéru vo farbách seniorskej reprezentácie Nórska.

Niet preto divu, že o bejby fenoména sa hneď začali zaujímať popredné európske veľkokluby. Záujem prejavili španielski giganti Real aj Barcelona, ale aj viaceré kluby z Anglicka. Stredopoliar účastníka najvyššej nórskej súťaže Strömsgodset už stihol navštíviť tréningový komplex Realu Madrid a aktuálne je na skúške v tíme Liverpoolu, kde  pôsobí slovenský reprezentant Martin Škrtel.

Mladučký Nór sa už pred časom vyjadril, že na Anfielde by mal záujem pôsobiť a "Liverpool je jeho vysnívaný klub." Jeho slová podčiarkuje fakt, že jeden z fanúšikov ho neďaleko posvätného stánku The Reds zhliadol spolu s jeho otcom a odfotil na večeri s futbalistom LFC Philippe Coutinhom. Aj keď na fotke brazílskeho ofenzívneho záložníka nevidno zdá sa, že naozaj ide o talentovaného Ödegaarda.

"Martin Ödegaard je v Liverpoole, sedí asi tri metre odo mňa v reštaurácii s jeho otcom a Phillipe Coutinhom" napísal pod zverejnenú foto jeden z fanúšikov FC.

Klub, ktorého pevnou súčasťou je aj Slovák Martin Škrtel, sa tak zrejme stane víťazom bitky o talentovaného mladíka. Na januárový prestup Ödegaarda si údajne chystá poriadny balík peňazí a už v najbližších dňoch by sa Nór mal stretnúť s manažérom Brendanom Rodgersom, ktorý by mu mal pomôcť udomácniť sa v preslávenom anglickom klube. Všetko teda nasvedčuje tomu, že o ďalšom osude 15-ročného zázraku, ktorý v tejto sezóne v Nórsku odohral 23 zápasov a strelil 5 gólov, je už rozhodnuté.


Tagy: Martin Škrtel FC Liverpool Brendan Rodgers Martin Ödegaard

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
športky, SITA
Foto:
espnfc.com

DISKUSIA