VIDEO Chelsea po triumfe víťazom skupiny, Schalke v Maribore spečatilo postup do osemfinále

Mitja Viler a Klaas Jan Huntelaar v súboji o loptuMitja Viler a Klaas Jan Huntelaar v súboji o loptu Zdroj: SITA

BRATISLAVA - V G-skupine Chelsea Londýn na Stamford Bridge pokorila portugalský Sporting Lisabon 3:1. Chelsea tak spečatila post lídra aj elimináciu hostí z LM.

S portugalským tímom na diaľku bojovalo o postup bundesligové Schalke v Maribore, potrebovalo vyhrať a po polčasovej bezgólovej remíze dostal hostí do vedenia v 62. minúte Max Meyer strelou zvnútra pokutového územia. Hostia potrebný stav udržali a sú štvrtým nemeckým reprezentantom v osemfinále.

G-skupina:

FC Chelsea (Angl.) - Sporting Lisabon (Portug.) 3:1 (2:0)
Góly: 8. Fábregas (z pok. kopu), 16. Schürrle, 56. Mikel - 50. J. Silva, ŽK: 88. Azpilicueta - 58. W. Carvalho, 79. Adrien Silva, 82. J. Silva, 90.+ Paulo Oliveira, rozhodoval: Oddvar Moen (Nór.)

Chelsea: P. Čech - Azpilicueta, G. Cahill, Zouma, Filipe Luís - Mikel - Fábregas (83. Loftus-Cheek), N. Matič - Salah (71. Rémy), Diego Costa, Schürrle (74. Ramires)

Sporting: Rui Patrício - Ricardo Esgaio, Maurício, Paulo Oliveira, J. Silva - Carrillo, Joao Mário (70. A. Martins), W. Carvalho (61. Montero), Adrien Silva, Capel (61. C. Mané) - Slimani

NK Maribor (Slovin.) - Schalke 04 Gelsenkirchen (Nem.) 0:1 (0:0)
Gól: 62. M. Meyer, bez kariet, rozhodoval: Marciniak (Poľ.)

Maribor: J. Handanovič - Stojanovič (77. Vršič), Rajčevič, Arghus, Viler - Mertelj, Ž. Filipovič - Sallalich (65. Mendy), Bohar - Marcos Tavares, Ibraimi (83. L. Zahovič)

Schalke: Fährmann - Učida, Neustädter, Kirchhoff, Höwedes, Fuchs - Aogo - Barnetta (56. M. Meyer), Höger (88. Kaan Ayhan) - Choupo-Moting - Huntelaar (90.+ Marvin Friedrich)