VIDEO Slovanisti doma skvele otočili s Ufou: Nájazdovú lotériu rozhodol Netík!

Tomáš Netík premieňa víťazný nájazdTomáš Netík premieňa víťazný nájazd Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana Bratislava v piatkovom domácom stretnú Kontinentálnej hokejovej ligy proti Salavatu Julajev Ufa uspeli po samostatných nájazdoch. Belasí museli v zápase až dvakrát doťahovať jednogólový náskok súpera, pričom o vyrovnanie na 2:2 sa postaral Martin Štajnoch až dve minúty pred koncom riadnej hracej doby. Nájazdovú lotériu rozhodol v šiestej sérii český legionár Tomáš Netík, ktorý prestrelil Sochatského v bráne súpera a rozhodol o tom, že dva body ostávajú na Slovensku.

Belasí v prvej tretine svojim fanúšikom veľa dôvodov na radosť neposkytli. Domáca defenzíva totiž čelila zo strany Ufy veľkému množstvu útokov, pričom pred väčším rozdielom v skóre zachránil iba brankár Janus. Ani ten však v 7. minúte nezabránil gólu. Heikkinen si pekne nakorčuľoval medzi kruhy a tvrdou strelou nedal slovenskému gólmanovi šancu.

Druhá dvadsaťminútovka priniesla diametrálne odlišný hokej. Výkon slovanistov mal stúpajúcu krivku a už v 26. minúte sa dočkali zaslúženej odmeny, keď sa po akcii Milana Bartoviča pred brankárom hostí presadil Nedorost. Domáci mohli ísť následne aj do vedenia, avšak rovnako ako Janus v prvej tretine, tento raz zatiahol roletu Sochatský a postupne vychytal veľké šance  Ölveckého, Netíka, Baranku a Bartoviča.

V záverečnej časti riadneho hracieho času góly začali padať až v poslednej desaťminútovke. V 52. minúte poslal hostí opäť do vedenia Tolpek, ktorý skóroval po skvelej akcii Hartikainena. O niekoľko momentov neskôr sa prezentoval Ján Brejčák. Zhodil rukavice a Kutuzovi naložil, čo sa do neho zmestilo. Výbuch radosti však prišiel až v 58. minúte, keď po nádhernej kombinácii s Tičarom a Hudáčkom skóroval Štajnoch. Predĺženie gól neprinieslo a v nájazdovej lotérii výhru Slovanu vystrelil v 6. sérii Tomáš Netík.

Slovan Bratislava - Salavat Julajev Ufa 3:2 pp a sn (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 26. Nedorost (Bartovič), 58. Štajnoch (Tičar, Hudáček), rozh. nájazd: Netík - 7. Heikkinen, 52. Tolpeko (Heikkinen, Hartikainen). Rozhodovali: Dejev, Soin - Misjur, Raming, vylúčení: 2:2 na 2 min, navyše: Brejčák - Kutuzov obaja 5+DKZ za hrubosť, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 8739 divákov.

Slovan Bratislava: Janus - Štajnoch, Starosta, Brejčák, Baranka, Luža, Sigalet - Netík, Tičar, Jeglič - Bartovič, Nedorost, Vondrka - Ölvecký, Murley, Hudáček - Kudrna, Surový, Šťastný
Salavat Julajev Ufa: Sochatskyj – Heikkinen, Kulda, Kutuzov, Lekomcev, Zubarev, Koľcov, Vasilevskyj – Hartikainen, Siomin, Tolpeko – Golovanov, Chlystov, Dubrovskyj – Skačkov, Kajgorodov, Pihlström –Stepanov, Gluchov, Slepyšev

Petri Matikainen (tréner Slovana): "Bol to vzrušujúci zápas, prespali sme v ňom prvú tretinu. Podržal nás však brankár Janus. Potom sme sa rozbehli a šlo nám to. Podarilo sa nám pred koncom vyrovnať a napokon aj vyhrať. Máme z toho radosť, veď sme hrali proti jednému z najsilnejších súperov v lige."

Vasilij Čižov (asistent trénera Ufy): "V dnešnom zápase sme chceli bodovať. Chlapci hrali dobre, tímovo. Dve minúty pred koncom sme však inkasovali vyrovnávajúci gól a v nájazdoch je to už lotéria."

Viac o téme: Jaroslav Janus Libor Hudáček HC Slovan Bratislava Salavat Julajev Ufa
  • Zdroj: kt; Športky; SITA