VIDEO Český veterán Eliáš ohúril: Dva krásne góly a priblíženie sa elitnej spoločnosti!

Patrik Eliáš a Jevgenij NabokovPatrik Eliáš a Jevgenij Nabokov Zdroj: SITA

NEW JERSEY - Český útočník Patrik Eliáš pôsobí v zámorskej súťaži s menšou prestávkou už osemnásť sezón, no stále dokazuje, že si svoje miesto medzi najlepšími v NHL zaslúži. Najnovšie sa dlhoročná opora New Jersey Devils stala hrdinom nočného duelu proti Tampa Bay Lightning, keď fanúšikom ponúkol dva ukážkové góly a zabezpečil výhru svojho tímu po samostatných nájazdoch.

Prvý prišiel už v 16. minúte a Eliáš ním zvyšoval na 2:0 pre "diablov" z New Jersey, keď pekným gólom z otočky z pravého kruhu nachytal gólmana hostí Jevgenija Nabokova na hruškách. Eliášovi po piatku chýbajú už iba 4 kanadské body, aby sa pripojil do elitnej spoločnosti hráčov, ktorí pokorili tisícbodovú hranicu.

Svoje výnimočné kvality český krídelník potvrdil aj počas samostatných nájazdov, do ktorých zápas dospel po remíze 2:2. V 3. sérii sa rozhodol pre efektné a zároveň aj efektívne riešenie svojho pokusu, keď si Nabokova vychutnal krásnym blafákom do bekhendu. Zariadil tak dva dôležité body pre New Jersey, ktoré tím zúfalo potrebuje, aby sa udržal v blízkosti priečok zaručujúcich postup do vyraďovacích bojov.

Viac o téme: New Jersey Devils Patrik Eliáš
  • Zdroj: sportky.sk