Lacova Astana podľahla Kazani, CSKA s tesnou výhrou v Rige

Ján Laco Ján Laco Zdroj: hcbarys.kz

MOSKVA - Hráči CSKA Moskva sa natrápili v Rige, kde prehrávali po prvej tretine 1:3. Napokon v tretej tretine strhli víťazstvo na svoju stranu a s 92 bodmi sú najlepším tímom súťaže. Brankár Ján Laco mal pri prehre 1:4 Astany s Kazaňou 35 úspešných zákrokov.

Hokejisti Sibiru Novosibirsk zvíťazili v stredajšom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy na ľade Amuru Chabarovsk 4:1. Základ úspechu položili už v prvej desaťminútovke, v ktorej dali tri góly. V drese Amuru sa objavil iba Michel Miklík, Rastislav Špirko a Marcel Haščák pauzovali pre zdravotné problémy.

Cenný skalp vybojoval Severstaľ Čerepovec, ktorý zdolal na domácom ľade Dinamo Moskva 5:2. V drese Severstaľu zažiaril švédsky útočník Andreas Thuresson, ktorý sa pod výhru podpísal štyrmi gólmi.

Úspešný bol aj bieloruský klub Dinamo Minsk vedený slovenským trénerom Ľubomírom Pokovičom, ktorý vyhral nad SKA Petrohrad 2:1 po samostatných nájazdoch. Rozhodujúci nájazd premenil Ryan Vesce.

Amur Chabarovsk - Sibir Novosibirsk 1:4 (0:3, 0:0, 1:1)
Góly: 44. Ježov - 4. Kopejkin, 9. Hersley, 10. Gubin, 60. Kugryšev

Dinamo Riga - CSKA Moskva 4:5 (3:1, 1:2, 0:2)
Góly: 11. Redlihs, 13. Redlihs, 18. Videll, 30. Genoway - 15. Korotkov, 27. Němec, 35. Makarov, 41. Němec, 43. Da Costa

Barys Astana - AK Bars Kazaň 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Góly: 29. Boyd - 4. Varnakov, 9. Mirnov, 21. Varnakov, 59. Gluchov

Metallurg Magnitogorsk - Avtomobilist Jekaterinburg 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Góly: 22. Mozjakin, 38. Zaripov, 56. Mozjakin

Salavat Julajev Ufa - Avangard Omsk 3:4 pp (1:0, 2:2, 0:1 - 0:1)
Góly: 5. Slepyšev, 24. Hartikainen, 27. Kutuzov - 23. a 56. Kolarik, 21. Kalinin, 65. Perežogin

Traktor Čeľabinsk - Lada Togliatti 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Góly: 36. Glinkin, 45. Borodkin - 60. Šenfeld

Severstaľ Čerepovec - Dinamo Moskva 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)
Góly: 6., 36., 49. a 59. Thuresson, 52. Černov - 22. Karsums, 30. Dugin

Torpedo Nižnij Novogorod - HK Soči 3:2 pp (1:2, 1:0, 0:0 - 1:0)
Góly: 6. Krasnoslobodcev, 27. Filatov, 64. Salminen - 4. Koledov, 8. Warn

Dinamo Minsk - SKA Petrohrad 2:1 pp a sn (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 38. Bailen, rozh. samost. nájazd Vesce - 37. Ericsson